Edycja szablony w Pajączku NxG v5.4.0

(Bażant) #1

Witam, mam pewien problem, robię stronę w Pajączku, korzystam z szablonu "Outer Space" i na gorze szablonu jest napisane: Imię i nazwisko strona domowa. Chcę to imię i nazwosko zmazać i wpisać swoje, ale za chol*rę nie wiem jak!! Próbowałem już to zmienić w kodzie szablonu, ale też nic mi nie wychodzi, jak coś zmaże zwiazanego z tym logiem to znika całkowicie i tak w kołko... Pomurzcie to zmazać !!

schowek019yo.th.jpg

Tu jest zaznaczone o co mi chodzi :?

(Bambit) #2

a to nie grafika jest czasem? jak tak to przerób w programie graficznym,

a jeśli nie to daj kod.

(USER) #3

Jak to grafika to moge ci to spokojnie w gimpie zrobić a jak kod to wklej go tu :

(Bażant) #4

left_bg.gif

(Bambit) #5

w tym kodzie tego nie ma ale widać, że w tamtym miejscu jest grafika sprawdź dokładnie

[/code]

dokładnie to jest to miejsce więc znajdź plik logo.jpg i edytuj :slight_smile:

(Bażant) #6

diegoo Do tego też doszedłem :smiley: :stuck_out_tongue: Tylko, że nic nie skutkuje, od rana się z tym pałuje!!. A wiem, ze można to wymazać, bo w komputer świat niezbędnik, jest to pole wymazane :? Tylko jak to zrobić :shock:

(Bambit) #7

to jest ściezka do tego pliku

hid_mc_gfx/logo.jpg

znajdujesz to i otwierasz ten plik logo.jpg w programie graficznym, a potem wiadomo :)a jeśli mi nadal nie wierzysz że to grafika to zmaż ten fragment logo.jpg i zobaczysz, że zniknie cały obrazek. :slight_smile: UPDATE Zapomniałem o tej funkcji pajączka (makrody) i sprawdziłem u siebie miałem racje to jest grafika w tym szablonie, wystarczy ją troszke przerobić 8) lub jeszcze inaczej zamień ten kawałek kodu

hid_mc_gfx/logo.jpg

na

hid_mc_gfx/logo1.jpg

widziałem że jest już tam w szablonie gotowa wymazana.

(Bażant) #8

Co muszę zainstalować, żeby móc w dziale linki na swojej stronie dodać reklame w postaci obrazka i odsyłacza?? Takie coś jak na np. Imageshack. U mnie nie zmienia się w obrazek, jest tylko ten kod :?

(adpawl) #9

Zapewne chodzi ci o BBCode …tylko do czego?

do zwykłej stronki, do forum, a może cms’a ??

Jeżeli to pierwsze, to np: http://bbcode.strefaphp.net/bbcode.php

Jeżeli drugie lub trzecie, to: np. w google szukasz moda bbcode

(Bażant) #10

Tak, to ma być do zwykłej stronki, ale co teraz? Zazanaczyłem wszystko, wygenerowało mi 3 kody: php, css, js i gdzie to mam wkleić, który, co i jak?? Ja nic nie weim :shock:

(adpawl) #11

Jest tam link do pomocy w której znajdziesz krótki opis i kolejny odsyłacz do forum…

ale zapodam ci coś łatwiejszego, bo z działającym przykładem (dla wygody wstawiłem formularz… ) :wink:

Możesz samodzielnie dodawać nowe znaczniki BBCode w pliku przyklad.php

W razie pytań - wal śmiało… :wink:

(Bażant) #12

Dzięki adpawl Działa!! Masz plusika :smiley: :slight_smile:

Złączono Posta : 30.08.2005 (Wto) 13:25

Jak dodać galeię zdjęć do strony w pajączku?? Zrobiłem ja już, ale nie umiem dodać do strony ;/ Jak to zrobić??? !!

Złączono Posta : 30.08.2005 (Wto) 17:11

Heh następne laikowe pytanie, jak opublikować strone w internecie?? W zakładce “Pomoc” jest to tak niw czytyelnie napisane, że wogóle nie mogę się połapać ;/ Proszę podać mi szczegółową instrukcję, bo inaczej to tego nie zrozumie :oops: