Edycja video. Jaki program dla początkującego?

Hejka!Proszę o pomoc w wyborze programu do edycji video!Jestem początkujący w video, do tej pory bawiłem się tylko w audio.Nie chcę wywoływać sprzeczek typu “który najlepszy”!Proszę o poradę jaki konkretnie program, wersja, jakie funkcje, które go wyróżniają spośród innych, czyli funkcjonalność i w miarę dająca się zrozumieć obsługa.Kamera cyfrowa Panasonic NV-GS17 Mój konfig: Athlon 64 3000+, Gigabyte GA-K8NF-9, 1024MB DDR w dualu, grafa to Gigabyte GF6600GT, WDC 80GB

Witam.

Uważam, że w dobie dobrze rozumianej konkurencji określenia “który najlepszy” nie funkcjonują. W większości przypadków są to subiektywne stwierdzenia. Zawsze znajda się zwolennicy zrówno Mercedesa jak i BMW.

Proponuję samemu wybrać z propozycji, które przedstawię. W Windows XP jest program Windows Movie Maker. Poza tym można zobaczyć VirtualDub’a.

Ja jednak poleciłbym Pinnacle Studio 10 lub Ulead Video Studio 9. Wersje trial oprogramowania Pinnacle i Ulead’a można pobrać ze stron producentów.

Sam używam jednego z dwóch ostatnich. Niechciałbym jednak sugerować. Lepiej samemu po kilka dni przetestować każdy z nich i wybrać. Życzę miłej zabawy w świecie cyfrowej obróbki wideo.

Pozdrawiam : Marian

Jak na początek to proponuje windosowy Move Maker to powinno ci wystarczyc nie potrzebujesz bajerów jakie oferuje Pinnacle a wersja trial ma tyle funkcji co nic mysle ze to powinno ci wystarczyc na początek nauki