Edytor mov- gdzie szukać?

(Grzesiek220) #1

Witam wszystkich.

poszukuje programu do edycji plików wideo o rozszerzeniu *.mov (z cyfrowki), konkretnie chodzi mi o łączenie/ dzielenie plików (scen) dodawanie dźwieku (podkład muzyczny) no i chyba najważniejsze dodawanie napisów. podstawowe edytory obsługujące mov mają sporo funkcji, ale nie mogą dodawać napisów. testowałem już chyba kilkadziesiąt różnych aplikacji, nie znalazłem.

może ktoś kiedyś coś takiego znalazł?

nie wchodzi w grę konwertowanie do avi (choć pewnie to byłby najprostrzy sposób) ale zauważyłem ze dużo traci się na jakości, po za tym to sporo zajmuje czasu i kłopotu.

piszcie na grzechoo10@wp.pl albo na forum

dzieki i serdecznie pozdrawiam

(Dzony) #2

A jak już będziesz miał któryś z tych formatów to wystarczy Ci Windows Movie Marker.

(Grzesiek220) #3

ten program zdecydowanie odpada, poważnie spada jakoś obrazu, a ja chce z mov wyciągnać jak najwięcej.

chciałbym tego uniknąć, chodzi o czas, no i jakość. a jeżeli już, to jakie kodeki stosować? chodzi o jaknajmniejszą stratę jakości, no i wielkość możliwie względna

cały czas mówimy o plikach 640/460 15 lub 30fps (takie parametry umożliwia moja cyfrówka

no ale boli rozdzielczość WMV, czasem działa a czasem nie, po za tym nie każdy odtwarzacz ją rozpoznaje (a zawsze mieć w zapasie kodeki?- kiepski pomysł)