Edytor tekstu 64-bit w którym można wyszukać jednocześnie wiele nazw w pliku .TXT

Edytor tekstu 64-bit w którym można wyszukać jednocześnie wiele nazw w pliku .TXT

 

To musi być sprawdzony edytor…

 

Nie wymieniać Notepad-y i inne tego typu…

 

Chcę coś sprawdzonego…

 

 

No chyba, że nie istnieje na świecie żaden edytor, który umożliwia wyszukiwanie 100 nazw, zupełnie róznych nazw w dowolnym pliku tekstowym…?

 

Powiedzmy, że mam 100 nazw i 1 plik tekstowy.

Chcę znależć te 100 nazw, które napewno istnieją i skopiować te ściezki, w których zawarte są te okreslone nazwy…

Zwykłym Excelem zrobisz to chyba najszybciej

Excel - nie wspiera długich wierszy.

 

GS-Base - wspiera

 

ale jak tego dokonać … Wyszukać 4000 różnych nazw i skopiowac?

 

Mam zainstalowany program i co dalej … ? Więcej szczegółów by sie przydało…

 

 

Edit:

Mam gotowe rozwiązanie Patern, Regex, Manipulacja na liniach, edytowania i jeszcze więcej… Tyle zabawy, że szkoda gadac…

Ale i tak nie działa na długich listach…

Szukam coś bez zbednego kombinownia i co najważniejsze aby to można było wykonywac wielokrotnie szybko …a nie z każdą listą ciągle coś ustawiać, edytowac …

 

  1. Załaduj listę nazw, którą chcesz wyszukać.

  2. Wyszukaj w tekscie wszystkie załadowane nazwy.

  3. Zakończono. Znaleziono wszystkie nazwy.

  4. Czy skopiowac znalezione nazwy? Tak ?

 

Podajcie mi gotowe narzędzie… MOŻE BYĆ PŁATNE … ale żeby chociaż miałą ta funkcje co ja bym chciał…

W Excelu można umieścić 65536 wierszy, a on chce operować na plikach z milionami linii i plikach wielkości kilku GB. :frowning:

Sam jestem ciekaw ile wierszy może być w pliku tekstowym o wielkości 2 GB (zależy ile znaków jest w każdej linii) około 50 milionów? . :slight_smile:

Floyd - około 2 GB… to i tak niewiele, niektórzy operują większymi plikami tekstowymi, jakąś większą bazą danych (np. w biurach) a inni się ciągle dziwią … że to dużo i na co to komu…

 

A właśnie, że mi potrzebne i nie obchodzi mnie to,  że dla innych to dużo…

ważne jest to, że chcę coś zrobić…

 

 

W pliku tekstowym zapisane są po prostu ścieżki do plików (na partycjach) … taka baza danych…

 

ale widzę, że większość ludzi zna tylko Excel  albo Notepad++ … a inne mniej znane “Powerful” (potężne)" narzędzia to wielu osobom na tym forum są obce…

 

PRZYKŁAD:

220,000 wierszy = Tylko 5,6 MB (megabajt) [!] = Excel ERROR :)… A Ty mi tu mówisz “kilka GB”

 

2500,000 ( 2 i pół milion)  wierszy = 1,08 GB …

 

a Ty mówisz o 50 milonach ???