Efekt "fali" przy przewijaniu ekranu

tak jak w temacie mam problem. Gdy przewijam ręcznie bądź rolką ekran tak jakby sie zacina i idzie dalej co powoduje nie płynne przewijanie ekranu a takie cos : idzie scina na 1s. idzie dalej.

Mam nadzieje że wiecie o co mi biega

Może komputer Ci się przycina i dlatego tak masz.

wgraj świeże sterowniki karty graficznej a stare odinstaluj

Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej. Poczytaj to

dopiero co instalowałem sterowniki. Jeszcze dziś all dobrze chodziło

to może być wina tych nowych sterowników. Problem pojawił się po wgraniu nowych sterów??

Forost Najlepiej zacznij od podania dokładnej konfiguracji Twojego sprzętu i systemu operacyjnego, bo tak zgadywać to można do jutra

moje stery do karty graficznej to NIVIDA. Najpierw to zwaliły się kolory [nie mogłem przestawić na więcej niż 4 bity.] to zainstalowałem nowe stery wszystko dobrze tylko jak co cokolwiek przewijam to robi się [patrz 1 post]

Ja też tak miałem na starym kompie. Musisz zoptymalizować windows. Defragmentuj dyski i… niepamiętam co tam jeszcze robiłem ale pomogło.

Zmień odświeżanie monitora na najwyższe dostępne np 75 Hz, 85 Hz.

Jak jest taki problem z tym że nie da się zwiększyć 4 bit na np. 16 albo 32 w ustawieniach ekranu to idzie sie do ustawień monitora i tam przestawia się w zaawansowanych ustawieniach ekranu z mniejszej na większą ilość DPI. A co do tematu to miałem identyczny problem z tym przewijaniem i po tyg. czasu zrobiło sie normalnie tak jak było.

Zobacz czy masz zaznaczone "Stosuj gładkie przewijanie pól

[właściwości systemu-zaawansowane-opcja wydajności-efekty wizualne]