Efekt znieksztalcenia obrazu przy wybuchach w COD4

Witam,

Zakupiłem COD4, przeszedłem całą i niestety nie zauważyłem tego swoistego efektu fali uderzeniowej przy eksplodujących granatach, czy strzelajacym czołgu. A widziałem na wielu screenach zamieszczonych w necie , że coś takiego się pojawia. Oczywiście samą eksplozję widać, dym, odłamki itd., ale nie ma tego “bajerku”. Moja karta to GF 7300GT, więc w pełni obsługuje (przynajmniej teoretycznie) DX9, ustawienia grafiki są na max, tzn. dynamiczne światła, efekt modeli i efekt wody jest na “normalny”, bo żadnego wyższego ustawienia typu “high” nie ma wcale. Załączam odnośnik do tego zdjęcia z efektem fali uderzeniowej: http://callofduty4.pl/images/screenshots/074.jpg

Widać na nim wyraźnie, jak zniekształca się obraz przy wybuchu.

Czy coś nie tak z kartą graficzną ? :frowning:

alonso21 , na forum używamy polskich znaków (żźćąś itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Hehe… to jest specjalny efekt przekształcania… To tzw fala…

… Ustaw C4 jakieś 7 metrów od siebie… powiedzmy na cysternie pełnej benzyny… i daj na wybuch… i powiedz czy nie widzisz żadnego zniekształcenia obrazu… Po pierwsze od ciepła… które bije od wybuchu po drugie od samego mocnego wybuchu… ( huku )

I Ty masz słabszą kartę od mojej a nawet ja na high nie miałem takich zniekształceń… jarające to jest. O to chodzi w nowych grach :slight_smile:

No to zapytam jeszcze na forum, bo może jakiś nierozgarnięty jestem :wink: Gdzie moge zdobyć C4 żeby poeksperymentować z ekplozjami, czy szukać gdzieś po kontach, czy taki ekwipunek otrzymuje się wraz z rozpoczęciem jakiejś konkretnej misji.

Dołączam jeszcze jeden link do screena ukazującego jak przy okazji wybuchu auta pojawia się efekt fali.Wskazuje to na fakt ze nie tylko przy C4 są takie efekty. Jeśli ktoś ma ten sam problem i nie doświadcza takich efektów w grze to proszę o pocieszenie że nie jestem sam w tej niedoli :wink:

http://callofduty4.pl/images/screenshots/057.jpg

:expressionless:

Chłopie o C4 mówiłem na prawdę… z tego co widzę to kompletnie się nie orientujesz ze wszystkim co Cie otacza…

Więc nie dziwie sie że ten efekt w grze Ci przeszkadza…

Po co takim ludziom komputer ?!

Oj, faktycznie się nie rozumiemy. Myślałem, że piszę zrozumiale. Więc nakreślę sprawę jeszcze raz - nie mam “tego efektu” w grze i chciałbym go mieć. A przeszkadza mi fakt że tego efektu nie mam! A ponieważ oglądalem trochę screenów , ktore inni użytkownicy tej gry wrzucali na stronki i widziałem że u nich ten efekt występuje to martwię się że u mnie tego nie ma. Zasugerowaleś mi, żebym podłożyl C4 pod cysterne i wtedy zobacze opisywany efekt - OK - byc może zobacze. Problem w tym, że nie wiem jak mam to C4 zdobyć. No bo zgodzisz sie że “w standardzie” poza pistoletem i karabinem nic nie mam jak zaczynam misję, prawda ?

Pozdrawiam , nie denerwuj się :slight_smile:

Wydaje mi się że to może być powodem Twojego problemu.

Możliwe że po prostu karta jest za słaba, i dlatego nie masz tego efektu.

To jest nowa gierka dopiero co niedawno wyszła. Słabą masz karte :stuck_out_tongue: