Efektywność kodu przy warunkach

@Description_1:

  1. Ja nie miałem na myśli taki niskopoziomowych bibliotek, tylko jakieś większe, pisane przez inne podmioty, niż producent IDE/kompilatora.

  2. Formatki - ogólnie user GUI - to nie jest (według mnie) programowanie, tylko projektowanie interfejsu użytkownika i nie o tym tutaj dyskutujemy.

A ja słyszałem, że jQuery jest biblioteką do JavaScriptu napisaną w JavaScripcie :wink:

Jemu chyba chodziło o zewnętrzne biblioteki a nie wbudowane.

Dokładnie, jQuery to biblioteka napisana w JavaScript, nie tyle ułatwiającą pisanie w samym JS, co tworzenie dynamicznych stron www. Zresztą jest wiele innych tego typu bibliotek (np. Prototype, MooTools): http://speckyboy.com/2008/04/01/top-10-javascript-frameworks-which-do-you-prefer/.

A co do użycia sortowania, to mi chodziło o użycie tej czasochłonnej operacji do znalezienia 2 elementów (w pewnym przypadku o którym wspomniałem), którą to operację da się zrealizować w czasie liniowym, a nie nlogn (o czym programista powinien wiedzieć - “programista” zaś może nie mieć o tym bladego pojęcia). A podałem to jako przykład na miejsce (kod) wart optymalizacji zamiast roztrząsanie czy użyć instrukcji for vs. foreach.