Egzamin gimnazjalny

(Hawrocik) #1

Witam!

W zwiazku z egzaminami chccialem sie dowiedziec czy test z j. angielskiego jest wliczany do punktacji ogolnej

(niezDarek) #2

w tym roku nie jest,

(Kpc21) #3

Nie jest. Dopiero za 2 lata będzie.

http://xat.com/chat/room/93718190/ - tutaj macie czat o egzaminie, naprawdę duży ruch jest

(system) #4

Nie ma co się dziwić, jak dali taki "zajefany" test biologiczno-chemiczno-geograficzny (oj przepraszam matematyczno-przyrodniczy)

(Stan19) #5

Test matematyczny nie był zły, będę miał około 47-48 pkt ;D

(Kpc21) #6

Humanistyczny też był dobry, z zadaniem gdzie 70% uczniów streściła nie ten tekst (łącznie ze mną).

(Longhorn2009) #7

Najlepsze to były te radioaktywne biedronki i mszyce :smiley:

(Kpc21) #8

Radioaktywne biedronki zdemotywowały gimnazjalistów.

Zresztą kto by wpadł na to, że biedronki później zostały napromieniowane, bo są mięsożerne?

(Michalzbr) #9

jak dla mnie test matematyczny(4 zadania z majcy) taki średni był myślę, że ok 30 powinno być, a liczyłem że bede miał ok 35

(Hitm3n) #10

Jak gadałem z młodszymi koleżankami, które teraz testy pisały, to tragedia podobno była :smiley:

Pytania biologiczne były trudne dla dziewczyny, która ma wiedzę na poziomie 2 liceum xD

Ale human był po prostu boski z tym swoim tematem :smiley:

EDIT:

Ten mat-przyr. był z tyłka wyciągnięty normalnie xDD

(Michalzbr) #11

Teraz trochę przesadzili, ale human był łatwy

(system) #12

Human był bardzo prosty. Matma była trudna - ja wg. Gazety dostałem ok. 27-28 punktów, co poprostu ... aż szkoda słów, w ciągu 2h przekreśliłem swoje marzenia :cry: :frowning:

(Kpc21) #13

Ja z mat-przyra (bo matmą tego nazwać nie można, szczególnie biorąc pod uwagę jej ilość na teście) wg Gazety mam 46 punktów. Czyli dość dobrze.

Ciekawe jeszcze to, że matematyczno-przyrodniczy miał temat (węgiel), natomiast humanistyczny - nie za bardzo (chyba że tematem można nazwać podejmowanie decyzji).

[http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,7825 ... slimy.html](http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,7825015,Frodo_nabruzdzil_gimnazjalistom CKE Cos_wymyslimy.html)

(lukasz_n) #14

Test pisałem 2 lata temu "Kamienie na szaniec albo syzyfowe prace", wtedy to był test z prawdziwego zdarzenia, przynajmniej mat-przyr, gdy w tym roku zobaczyłem to się załamałem, wszystko tylko nie matematyka! DLACZEGO? Przecież to królowa nauk, jest zażenowany ilością materiału z matmy, powinno go być o wiele więcej. -Test nazywa się mat-przyr a nie Przyr.

Taka moja opinia

pzdr.

(Kpc21) #15

Matematyki też tam nie brakuje.

Skoro matematyka to królowa nauk, to dlaczego przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej uwzględnia się zawsze język polski, a matematykę zależnie od szkoły? W tej sytuacji jeśli ktoś idzie do szkoły która specjalizuje się w kierunkach ścisłych, ma mniejsze szanse niż humaniści.

(lukasz_n) #16

za to matura z matematyki jest obowiązkowa. Choć według mnie matma też powinna być brana przy każdym "profilu", skoro humanista powie "po co mi matma" to umysł ścisły "po co mi polski".

(Kpc21) #17

Od tego roku, zresztą z tego co wiem, to to co jest na tej maturze, to raczej banał. Ale zobaczymy.

(lukasz_n) #18

Co do tego to się nie zgodzę, matematyka w liceum to nie banał, bynajmniej dla mnie->rozszerzona, nie jest jakoś wybitnie trudna, ale nad niektórymi zagadnieniami trzeba posiedzieć trochę, pomyśleć. Matura podstawowa (obowiązkowa) nie o co może być za trudna, bo wszyscy muszą ją zdać (ale banalna to też nie jest), wszystko zależy od tego co lubisz, ja wolę np. matematykę i fizykę a niektórzy polski czy historię.

(fiesta) #19

Nikt jej zdać nie musi, co najwyżej może. Matura nie jest obowiązkowa. Możesz skończyć i LO bez zdawania matury.

(lukasz_n) #20

Pan Fiesta jak zwykle dokładny;-) Oczywiście chodziło mi o to że matematyka jest jednym z przedmiotów obowiązkowych na maturze (tak jak j.pol i język obcy nowożytny). Oczywiście nie trzeba podchodzić do matury.