Eizo flexscan f550i-W 17 cali-częstotliwość odświeżania

Mam monitor Eizo flexscan f550i-W 17 cali. Czy ktoś potrafi mi powiedzieć, jaką częstotliwość odświeżania i jaką rozdzielczość ekranu mogę ustawić dla tego monitora?? Mam grafikę radeon 9250, to znalazłem na stronie producenta monitora:

H Freq/ V Freq: 27-65 KHZ / 55-90 HZ. Nie chciałbym popsuć monitora (wiem że niektóre zwłaszcza starsze monitory po ustawieniu zbyt wysokiej częstotliwości wymiękają) Dziękuję z góry za pomoc:)

Hej,

Według informacji producenta monitor obsłuży maksymalnie rozdzielczość 1280 x 1024, natomiast odświeżanie sam wskazałeś - 55 - 90 Hz. Oczywiście może być tak, że przy najwyższej rozdzielczości nie będzie dostępne 90 Hz, tylko mniej. Generalnie w systemie i sterownikach domyślnie da się wybrać tylko takie tryby, które są możliwe do obsłużenia przez monitor. Dodatkowo przy zmianach najpierw pojawia się podgląd, który po 15 sekundach cofa się do poprzednich ustawień - na wypadek, gdyby monitor miał problem z wyświetleniem danej rozdzielczości i gdyby na ekranie pojawił się komunikat Out Of Range.

Pozdrawiam,

Dimatheus