Ekran błędu stop

Mój 8 letni bratanek ma komputer na którym gra w gry typu Rayman , Wall-e itp. Komputer nie jest podłączony do neta służy tylko do grania,oglądania bajek i słuchania muzyki.Ma dwa lata i nigdy nie było żadnych problemów,aż dziś wyskoczył mu '‘niebieski ekran’'nic nie dało uruchamianie awaryjne czy też ostatnia znana dobra konfiguracja,musiałem zrobić mu format(nie dało rady zrobić naprawy systemu) Ciekawi mnie dlaczego to się stało-oto kod błędu stop:0x000000ED(0x85ECAD98,0x0000032,0x00000000,0x00000000) :lol: Może to Wam coś mówi , bo dla mnie to czarna magia. Skąd biorą się takie błędy i jak można im zaradzić? Pozdrawiam.

Tutaj został opisany: http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=11

Dzięki za odpowiedż! Wygląda na to że wina dysku-jest to Samsung 250GB i być może że coś mu ‘‘zaszkodziło’’ jutro przeskanuję go programem HD Tune. Ale myślę że po formacie powinno być chyba ok’?

Ten mój bratanek ma bardzo dużo gier,sam je instaluje,może coś namotał? Będę musiał mu zainstalować jakieś programy porządkowe do dysku i rejestru,niech nauczy się sprzątać! :lol:

Sprawdzenie SMART dysku jest tu wskazane.

Sprawdzę jutro-mam już ten program,ściągam też program http://forum.purepc.pl/FAQ-f8/Debugger- … try1167930 może się przyda. :lol:

onimusza666 , jeśli tylko to, co zostało podane wcześniej nie podziała, to użyj.

Witam! I Wesołych Świąt życzę.

Dysk sprawdziłem programem HD Tune-wszystko ok’ , dodatkowo przeczyściłem rejestr programem Free Registry Cliner i przeprowadziłem defragmentację prog.DiscDefrag.

Dziwi mnie tylko że sformatowałem partycję C nie formatowałem D- i niby były tam gry, a w dodaj usuń programy ich nie było??? Dla wszystkiego pousuwałem je ręcznie.

Jeszcze mam pytanie dotyczące mojego kompa-otóż w folderze Windows pojawiło się kilkanaście folderów podpisanych kolorem niebieskim typu:$NtSerwicePackUnistall$ itp.??wcześniej ich nie było,mają atrybut tylko do odczytu-z kąt się wzięły??czy są to może jakieś aktualizacje?? :lol:

Możesz je spokojnie usunąć.To są pliki do deinstalacji poprawek.Dla ostrożności usuwaj każdy o takim wyglądzie

z dolarem na początku,za pomocą ppm.

Wesołych Świąt.

Tak też myślałem-że są od poprawek-dzięki za informację i życzę Szczęśliwego Nowego Roku. :lol: