Ekran Bootowalny

Hej,

Mam taki problem, na ekranie bootowalnym (zapewne tak to się nazywa) gdzie jest to Windows Xp i te prostąkąciki niebieskie, ja tego nie mam, mam tylko taki chudy prostokącik w lewym gornym rogu, i po chwili pojawia się niebieski uśmieszek i dalej ten prostokącik, i jest już z Windowsa (Zapraszamy) od czego takie coś może być?? :confused: Pomocy

A nie zmieniałeś ekranu bootowania Windowsa ?

A może ktoś Ci zmienił ? :wink:

Zobacz co masz w Mój komputer --> Właściwości --> Zaawansowane --> Uruchamianie i odzyskiwanie -> Ustawienia --> Edytuj

Powinno być coś takiego ( może się troszkę różnić ):

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn

Jeśli zamiast linijki…

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn

…masz np. tak…

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\Windows="Windows XP Bootlogo" /fastdetect /KERNEL=JAKIŚ.EXE

…to pilk z rozszerzeniem *exe ( powinien się znajdować w katalogu System32 ) jest tym co Ci się wyświetla.

Już zrobiłem, nie było tak jak ty napisałaś, Było tak:

Na początku

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /noguiboot /NoExecute=OptIn

Po zmianie

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn

Trzebabyło usunąć

/noguiboot

I po sprawie :slight_smile: Dostaniesz plusa bo mnie naprowadziłaś :P:P:P:P