Ekran gaśnie co 3sec

Witam,

Mam następujący problem. Już drugi raz w przeciągu tygodnia miałem sytuację, kiedy podczas pracy przy komputerze gaśnie ekran- co 3sec robi się czarny na czas ok.1 sec po czym znowu się pojawia pulpit. Zaobserwowałem, że w czasie wyłączenia się system jest obciążony- momentalnie wzrasta użycie procesora. Dopiero po resecie komputera wszystko wraca do normy.

Za pierwszym razem stało się to po włączeniu programu. Za drugim po przerwaniu wygaszacza- miałem dziwny obraz, lekko fioletowy. Jak odświeżyłem pulpit wróciły normalne kolory ale zaczął gasnąć ekran.

Nie wiem czy jest to wina karty, czy jakiegoś błędu systemowego. Dodam tylko, że jakiś czas temu miałem przygodę z odinstalowaną przeglądarką IE (wiem, głupota… :wink: ) poradziłem sobie i teraz niby wszystko wróciło do normy, ale czytałem że mogło to wpłynąć na system.

Pzdr

Podaj nazwe wszystkich podzespołów,interesuje mnie też zasilacz:)

Sprzęt ma już 8 lat, więc swoje przeżył :wink: :

ten zasilacz może być winowajcą chocn iekoniecznie,żeby się upewnić musiałybyś podmienić na jakiś inny…

Sprawdź napieci miernikiem uniwersalnym we wtyczce molex w zasilaczu,zobacz czy nie ma skoków. minus to czrny kabel,reszta to 12v i 5v