Ekran gaśnie HP HDX-16

(Artur Holo) #1

Witam. Mam windowsa 7 na laptopie HP HDX-16. Problem jest z ekranem, który poprostu gaśnie. Jak zmniejszyłem jasność obrazu do połowy to przestał. Lapka rozebrałem kilka dni temu, wyczyściłem, wymieniłem smar pod procesorem, wydmuchałem kurz, sprawdziłem magistrale i wszystko wygladało ok. gdy lapka odpaliłem problem znowu się powtarza. Postawiłem nowy system wczoraj i to samo. Jak podłącze go do tv i ekran gaśnie to na tv wszystko jest jak powinno, więc wykluczyłem kartę graficzną. Może ktoś coś mi może podpowiedzieć w tej sprawie, jestem zdolny rozebrac ekran jak ktoś mi powie jak to zrobić.

(rgabrysiak) #2

Na początek sprawdziłbym podpięcie wszystkich kabli od matrycy do płyty głównej.

(camper) #3

Na YT jest pełno filmików jak wymienić ekran itd, akurat do twojego konkretnie modelu nie ma, ale w większości lapków wygląda to tak samo. Ot pierwszy z brzegu:

(Artur Holo) #4

wszystko jest podpięte jak powinno bo sprawdzałem, a ekran umiem wymienić ale wolał bym go naprawić.

(camper) #5

xD Jeśli chodzi o naprawy matryc, ich elektroniki, podświetlenia, oprogramowania itd. to chyba temat do założenia na specjalistycznym forum... (elektroda itp)

(Artur Holo) #6

dzieki.