Ekran gaśnie HP HDX-16

Witam. Mam windowsa 7 na laptopie HP HDX-16. Problem jest z ekranem, który poprostu gaśnie. Jak zmniejszyłem jasność obrazu do połowy to przestał. Lapka rozebrałem kilka dni temu, wyczyściłem, wymieniłem smar pod procesorem, wydmuchałem kurz, sprawdziłem magistrale i wszystko wygladało ok. gdy lapka odpaliłem problem znowu się powtarza. Postawiłem nowy system wczoraj i to samo. Jak podłącze go do tv i ekran gaśnie to na tv wszystko jest jak powinno, więc wykluczyłem kartę graficzną. Może ktoś coś mi może podpowiedzieć w tej sprawie, jestem zdolny rozebrac ekran jak ktoś mi powie jak to zrobić.

Na początek sprawdziłbym podpięcie wszystkich kabli od matrycy do płyty głównej.

Na YT jest pełno filmików jak wymienić ekran itd, akurat do twojego konkretnie modelu nie ma, ale w większości lapków wygląda to tak samo. Ot pierwszy z brzegu:

wszystko jest podpięte jak powinno bo sprawdzałem, a ekran umiem wymienić ale wolał bym go naprawić.

xD Jeśli chodzi o naprawy matryc, ich elektroniki, podświetlenia, oprogramowania itd. to chyba temat do założenia na specjalistycznym forum… (elektroda itp)

dzieki.