Ekran powitalny -jk wrócić do optymalnego ustawienia ekranu?

Witam!

Coś mnie podkusiło i podczas ekranu startowego chciałem sprawdzic, do czego służy ikona w lewym dolnym rogu :roll: po czym zaznaczyłem - o ile dobrze pamietam coś w stylu “zwieksz kontrast” (chyba 2 opcja od dołu) i teraz kiedy wchodzę na internet obraz jest z białym podkładem, wyostrzony, nie widać nawet linii, obramowań, niektórych ikon na stronach www w tym DP :frowning: po prostu “męczy wzrok” :frowning:

Próbowałem w opcjach ustawień ekranu, personifikacji ale nic to nie dało :frowning:

Jak powrócić do “normalnego” obrazu?

Klikasz na ikonę windows na dole po lewej stronie ekranu i od razu zaczynasz wpisywać “kontrast” i masz pierwszą opcję od góry “włącz lub wyłącz duży kontrast”

Coś mi nie poszło :? po kliknięciu na ikonę wyskakuje mi okno z wyborem funkcji i czy zaznaczę, czy nie to i tak mam “przejaskrawiony” obraz. - gdzie mam wpisać “kontrast” kiedy mam tylko okno logowania?

Przedmówcy wyżej chodziło o menu start i zakłada ze masz viste lub windows 7.

Najłatwiej: spróbuj nacisnąć: lewy alt + lewy shift + print screen, ale nie jestem pewny czy to zadziała jeśli masz Win XP.

Jakby miał Windows XP to raczej nie pisałby w dziale o Windows 7.

Udało się :slight_smile: lewy alt, lewy shift i prtscreen - trzeba bylo 2x zrobić tą operacje a działa zarówno na xp jak i na win 7 - zresztą oba systemy mam zainstalowane w lapku :slight_smile:

Dziękuję wszystkim za pomoc 8)