Eksplorator Windows przestał działać

Witam,

od 8 miesięcy używam laptopa formy Toshiba A300 Sattelite, wszystko było w porządku aż do wczoraj …

Pierwszym objawem który mnie zaniepokoił był - brak możliwości wejścia i korzystania z mojego Antywirusa Kaspersky internet Security8.0, program po jego wybraniu wyświetli się na pasku zadań ale nie na pulpicie… Poza tym komputer strasznie “zwolnił” tzn. działa jakby przez pół swoich możliwości (nawet na Firefox zamula). Nie mogę użyć funkcji przywracania systemu ponieważ wyskakuje błąd w przywracaniu którego system Vista nie potrafi określić.

Gdy chcę przenieść pliki z partycji D to po próbie jakiejkolwiek operacji pojawia się komunikat, że Program Eksplolator Windows przestał działać oraz pojawia się okno pomocy z nagłówkiem Problems with FFmpeg.

Nie mam pojęcia co może być grane… :frowning:

Laptop używany tylko w celach naukowych, czasami jakiś film bądź jakiś meczyk z netu za pomocą sopcasta (ostatnio nawet z tym jest problem bo nie mogę się zalogować). Oraz odtwarzanie muzyki.

System operacyjny: Windows Vista Home Premium

Procesor Intel Core2 duo CPU T5800 2.0 GHz

Ram 3,00 GB

Dysk: 320 GB

Karta Radeon HD3470.

Jeśli ma ktoś jakieś pomysły co się mogło stać i jak mogę rozwiązać ten problem to proszę o pomoc.

Bo robisz to w trybie normalnym,antyvir blokuje przywracanie systemu,jeżeli chcesz skorzystać z tej opcji to zrób to w trybie awaryjnym,wada tej metody jest taka że nie da się cofnąć zmian.

Wykluczasz możliwość infekcji,bo to mi wygląda na jakiś syf w systemie.Może żeby to wykluczyć to spróbuj przeskanować tym antywirem,to jest szczepionka bez ochrony w czasie rzeczywistym więc nie przejmuj się że “pogryzie” się z “Kacprem”,jeżeli nie da się odpalić w trybie normalnym to spróbuj w awaryjnym.

nie wykluczam żadnej z opcji. Jestem laik w tych sprawach. Kasperczak nic mi nie wykrył przy skanowaniu, kiedy jeszcze normalnie działał…

Co nie znaczy że coś nie siedzi,zrób skan programem do którego dałem link i zobaczymy,jeżeli to syf to zostaniesz przerzucony do działu “Bezpieczeństwo” a tam Spece poprowadzą usuwanie w sposób fachowy.

już skanuję:)

Dodane 26.10.2009 (Pn) 19:53

a teraz to nawet Kasperczak zniknął… ponownie jak dzisiaj rano:(

to chyba będzie jakiś syf

Mam nadzieję że robisz pełny skan wszystkich dysków?

tak dokładnie i już jakiś (na razie) jeden zainfekowany znalazło

Znalazł tylko jeden zainfekowany trojanem plik, zgodnie z instrukcjami usunąłem go i zrestartowałem lapka

Ale zapewne zero poprawy?Wiesz możemy spróbować optymalizować.“Kacper” działa,jaki to był trojan?

Kacprowi nic się nie poprawiło nadal jest widoczny obok zegarka ale otworzyć go nie mogę…

jeszcze raz włączyłem skanowanie.

Eksplorator Windows nadal szwankuję:( - jednym słowem zero poprawy.

Dodane 27.10.2009 (Wt) 17:52

Masz jeszcze jakieś pomysły??

Zobaczymy co da czyszczenie,pobierz Ccleaner,w trakcie instalacji będzie pytał czy zainstalować jakiegoś śmiecia typu “Yahoo toolbar” czy coś podobnego,odhacz to,jeżeli będzie pytał czy ccleaner ma startować razem z systemem to również odhacz.Następnie po instalacji wykonaj najpierw czyszczenie systemu.Następnie czyszczenie rejestru,w trakcie zapyta czy wykonać kopię usuwanych elementów,zgódź się.Jak przeskanuje to wybierz opcję “napraw wszystkie”.W Ccleaner jest menadżer autostartu,zrób zrzut ekranowy elementów,które tam są ,załaduj na jakiś darmowy hosting typu fotosik.pl i daj w poście link.Zobaczymy co się z systemem uruchamia.

Osobiście myślę że jeszcze coś może siedzieć,czy możesz wejść na strony np.Kaspersky.pl Microsoft.pl lub symantec.pl ?? Daj znać czy nie miałeś problemów z wchodzeniem na strony,które wymieniłem.

co do CCleaner to już wcześniej go miałem zainstalowanego i kilka razy czyściłem nim lapka(rejestr).

zrobiłem jak mówiłeś, naprawiłem wszystkie błędy, zrzut także, tu jest zdjhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ … d078b.html zauważyłem natomiast niepokojąca sprawę gdy chciałem przejść do przywracania systemy CCleaner zawieszał się(brak odpowiedzi).

Co do stron które podałeś to nie miałem problemów na każdą z nich mogłem spokojnie zajrzeć.

Popraw link,bo jest źle wklejony.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/270 … d078b.html

Dodane 27.10.2009 (Wt) 20:43

c13e2e77d to musi być w miejscu kropek

W linku były wklejone litery z wcześniejszego wyrazu,nieważne.

Wyłącz z autostartu wszystko oprócz tego:AVP,Defender,nowe GG,RtHDVCpl,tak jak pisałem wyłącz nie usuwaj,jeżeli coś będzie Ci potrzebne to włączysz ale potrzebne jest tylko to co wymieniłem.Zrób restart i napisz co i jak.Kaspersky spróbuj zaktualizować do przynajmniej wersji 2009 a najlepiej 2010,będzie działał na Twojej ważnej subskrypcji.Czy w “dodaj/usuń programy” jest FFmpeg,jeżeli tak to pobierz Revo Uninstaller i odinstaluj go za pomocą tego programu w trybie zaawansowanym,usuń wszystkie wpisy jakie znajdzie Revo.

FFmpeg nie ma w dodaj usuń programy.

ściągam właśnie aktualizację do Kasperczaka jak już pobiorę to zrestartuję kompa zgodnie z tym co mi napisałeś.

Przepraszam, że tak zamuliłem;/ ale nie zauważyłem 2 strony…

Dodane 28.10.2009 (Śr) 20:24

Co do elementów startowych tez poszedłem za Twoją radą, uruchomiłem ponownie lapka

i nic sie nie zmieniło poza tym że KAsperczak dział normalnie ale to pewnie efekt zaktualizowania.

Lapek przez pierwsze 30min po włączeniu zamula, później się “rozkręca” ale problem z Eksplolerem jak był tak jest, mianowicie nie mogę dokonać żadnej operacji na dysku D w folderze filmy bądx muzyka:(

Odinstaluj wszystkie doinstalowane przez Ciebie kodeki, gdyż to wygląda jednak na ich winę.

Jeśli to nie zadziała:

Pokaż logi OTL, GMER oraz SREng.

W OTL ustaw Processes na All i klikasz Run Scan.

W GMER nic nie zmieniamy -> wciskamy Szukaj (skan potrwa kilkadziesiąt minut) -> po skanie Kopiuj.

Logi wklejasz na wklej.org lub wklej.to, a w poście dajesz link.

Logi

OTL:

http://wklej.org/id/189379/

http://wklej.org/id/189380/

SREng:

http://wklej.org/id/189383/

Gmer:

http://wklej.org/id/189427/

Dodane 29.10.2009 (Cz) 18:06

co do kodeków to nie od instalowałem ich…

Dodane 29.10.2009 (Cz) 18:10

jeszcze jedno kilka razy zaciął mi się ckkkupa przy próbie odpalenia a raz w trakcie pracy - program przestał działać…

Usuń infekcje z pendrive lub kart pamięci za pomocą Flash Disinfector lub tych narzędzi.

Lub format.

Uruchom SREng -> System Repair -> zakładka Browser Addons -> odszukaj i usuń:

W białe dolne okno Custom Scans/Fixes w OTL wklej:

Run Fix. Restart, jeśli będzie potrzebny.

Potem log z usuwania oraz nowy log robiony opcją Run Scan.

nie zapisałem LOG’a z usuwania :frowning: mój błąd przyznaję się…

czy mogę jeszcze raz go wygenerować??