Eksplorator Windows przestał działać

Wystarczy, że zrobisz nowy log OTL.

coś takiego mi wyszło. o to chodzi??

http://wklej.org/id/189525/

Dodane 29.10.2009 (Cz) 19:54

problemy z eksplolerem nadal występują…

P.s. jestem całkowitym laikiem w sprawach it

Log czysty.

W OTL kliknij CleanUp.

i nadal zero poprawy, Lapek “zamula”, eksplolator się przestaje działać, a Vista daje podpowiedź w rozwiązywaniu problemów, że FFmpeg przestał działać poprawnie:( dzieje się to gdy chcę wykonać operację na Partycji D - pisałem juz o tym wcześniej.

Zrób to,przy pomocy Revo w trybie zaawansowanym,po tym przeczyść system i rejestr przy pomocy Ccleaner,jeżeli nastąpi poprawa to zainstalujesz jedną konkretną paczkę.Po deinstalacji i czyszczeniu zrób restart.

pewnie będziesz mnie miał za skończonego idiotę… ale chyba odinstalowałem z rozpedu sterownik który już był w lapku, mianowicie Realtek HD odnośnie obrazu… nie wiesz przypadkiem jak on się cały nazywa to wezmę go sciągne i zainstaluje ponownie.

Myślę że to był sterownik Audio,masz płytę ze sterownikami do swojego laptopa?Jeżeli tak to uruchom ją znajdź sterownik Realtek HD audio i zainstaluj,jeżeli nie masz płyty to znajdziemy go w Necie,nie ma z tym tragedii,jakaś poprawa w działaniu sprzętu ??

sterowniki Audio zostawiłem już w spokoju, były w kolejce po tamtych…

qrde ja to się nadaje…

nie mam płytki ze sterownikami do lapka…

Dodane 29.10.2009 (Cz) 21:37

Sorka wszystko ok stery są

Dodane 29.10.2009 (Cz) 21:44

jest teraz mały problem wyskakuje mi:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1e0 … c977b.html

Wiesz,Ty miałeś odinstalować kodeki video typu xvid,divix itd,sterowników nie ruszaj.Widzę że masz all player ,Real Alternative i co tam jeszcze zainstalowałeś żeby oglądać filmy.Te programy usuń.

już wszystkie kodeki od filmów sa usunięte:) tak jak pisałeś i poprawa jest widoczna gołym okiem

jak na razie bynajmniej i eksploler już nie fuksuje:)

Dodane 29.10.2009 (Cz) 22:32

tylko jak wejdę w plik z filmami to wyskakuje mi błąd taki jak pokazałem Ci w linku…

teraz chyba jakieś kodeki trzeba by zainstalować co??

jeśli się myle to wyprowadź mnie z błędu, ja chce aby wszystko wróciło do normy:)

No to super,jeżeli jeszcze nie czyściłeś systemu i rejestru to zrób to,następnie restart.Do oglądania filmów zainstaluj Klitle Codek Pack i wszystkie filmy powinny działać bez problemu,instalację wykonaj po operacji czyszczenia i restarcie.Na tej jednej paczce kodeków pozostań,jest wystarczająca do użytku domowego. :wink:

odinstalowałem Allplayera - będę korzystał tylko z subedita

Dzięki wielkie za pomoc:) mogę się jakoś odwdzięczyć?? ;>

mam jeszcze jedno pytanko co mam zrobić aby niektóre programy startowe się ponownie włączały??

bo aktywowałem je ccleanerem ale nadal nie uruchamiają się na starcie - mam na myśli kamerkę internetową, centrum sieci bezprzewodowych i to chyba wszystko na początek:)

dzięki za PW odnośnie strony:)

Znajdź w opcjach poszczególnych programów opcję “uruchom przy starcie systemu” lub podobnie.Przy kolejnych instalacjach programów zwracaj uwagę czy próbują dodać się do autostartu,jeżeli nie potrzebujesz tych programów cały czas to unikaj dodania ich do autostartu,system będzie wstawał szybciej.

wszystko gra:)

te programy o których wspominałem sa programami które były już w lapku, szukałem na różne sposoby w ustawieniach aby odpalały się przy starcie systemu ale nie mogę znaleźć…

Jest to ConfigFree - taka mała ikonka przy zegarku która zarządza połączeniami internetowymi, ta opcja jest mi akurat bardzo potrzebna bo często korzystam z internetu w różnych miejscach i ona pozwala mi nawiązać połączenie i konfigurować łącze:)

Pozdrawiam

Wejdź w “Mój komputer”->program files->znajdź folder “ConfigFree”->otwórz go i znajdź aplikację o tej samej nazwie->kliknij ją prawym przyciskiem myszy->wybierz opcję “kopiuj”->zamknij wszystkie okna->otwórz menu “start”->wszystkie programy->znajdź folder “Autostart”->kliknij go prawym przyciskiem myszy i jeżeli będzie opcja “wklej” to skorzystaj z niej,jeżeli nie będzie tej opcji to wybierz opcję “otwórz”->otworzy się nowe okno->PPM na pustej przestrzeni okna i “wklej”,może być potrzebne potwierdzenie monitu UAC.Zamknij okno i zrób restart,powinno być OK.To samo możesz zrobić z kamerką,choć w mojej opinii jest to śmieć zwalniający start,można ją uruchamiać ręcznie jeżeli jest potrzebna.

no właśnie nie włączyłem tych powiadomień… ale następnym razem będę o nich pamiętał:)

Dziękuję Ci bardzo:) wszystko gra, ten program startowy tez już mi się uruchamia, a co do kamerki to masz rację ja moge sobie zawsze włączyć:)

Wiesz co mam tylko jedno pytanie:

mam przy tym lapku panel dotykowy sterujący podstawowymi funkcjami Windows Media Player (włącz, zatrzymaj, do przodu i do tyłu) i on po tych naszych naprawach nie reaguje, chyba wyłączyliśmy jakiś sterownik;P, czy mógłbyś mi napisać jak mogę wznowić działanie tych przycisków bo teraz one nie działają.

i jeszcze jedno czy jest możliwość aby te klawisze przypisać do Winampa??

Z tego co się dowiedziałem to za obsługę klawiszy funkcyjnych w Twoim laptopie odpowiedzialne jest oprogramowanie Toshiba Flash Cards Support Utility,włącz go w Ccleaner,lub zrób to metodą,której używałeś do włączenia menadżera sieci.Co do tego czy przy użyciu klawiszy funkcyjnych możesz używać Winamp,to szczerze mówiąc,nie mam pojęcia,musisz sprawdzić w opcjach tej aplikacji czy jest możliwość zmiany odtwarzacza domyślnego,jeżeli tak to zmień go na Winamp.

miałem na myśli tylko klawisze medialne (play/pausa, stop oraz przewijania jest tam jeszcze klawisz od włączanie podświetlania ich oraz jeden włączający windows media pleyer)

bo te włączane z “Fn” działają normalnie tylko z tamtymi mam problem;/

w obecnym stanie rzeczy klawisz od podświetlania wycisza mi lapka.

nie chcę sam instalować jakiś sterowników które ludzie podają na forach internetowych bo znowu “zasyfie” lapaka

i będą problemy, dlatego wole napisać do Ciebie:)

Jak wyczytałem to ta aplikacja jest również odpowiedzialna za sterownie wymienionymi przez Ciebie funkcjami,sprawdzałeś?Jeżeli nie działa to coś się pomyśli.

Cały problem polega na tym, że nie mogę go znaleźć;/

Dodane 04.11.2009 (Śr) 18:33

no i chyba robi się coraz gorzej… bo dzisiaj nie działają mi nawet te wyjeżdżające od góry klawisze funkcyjne ;/

kiedyś po wciśnięciu klawisza FN pojawiały się u góry ekranu.