,,Eksplorator Windows przestał działać''

Witam.

Mam problem. Gdy wyłączałem komputer pojawiła się aktualizacja, więc według instrukcji nie wyłaczałem go ani nie odłaczałem zasilania. Jednak niestety moja bateria w laptopie jest zużyta. Właśnie podczas tej aktualizacji niechcący zaczepiłem nogą o kabel i laptop wyłączył się, a aktualizacja nie powiodła się.

Teraz gdy uruchamiam komputer, normalnie się włącza, wpisuje hasło, na ekranie widnieje napis , Zapraszamy!’’ i potem pojawia się czarny ekran i komunikat z napisem , Eksplorator przestał działać’’ i opcja , Zamknij program’’.

Wtedy mogę tylko poruszać myszką po czarnym ekranie oraz włączyć menedżer zadań. I nic więcej zrobić nie mogę, nie ma ikon i nie ma paska zadań.

W menedżerze zadań próbowałem opcji - plik > nowe zadanie > i wpisuje explorer.exe ale po chwili pojawia się napis: ,Menedżer zadań przestał działać.’’

W wierszu poleceń wpisywałem także opcje sfc/scannow ale to nie pomogło.

Systemu nie mogę przywrócić do wcześniejszego punktu w czasie ponieważ wcześniej go nie utworzyłem, nie utworzyłem też kopii zapasowej.

Format dysku nie wchodzi w grę, ponieważ mam tam dużo ważnym plików i dokumentów, których nie chciałbym stracić.

Proszę was o pomoc.

Hmm, a tryb awaryjny/ próba naprawy systemu z płytki instalacyjnej?

Po pierwsze, pliki przecież można przenieść w bezpieczne miejsce bez używania exploratora z zainstalowanego systemu - i to na wiele sposobów, chociażby poprzez uruchomienie innego systemu (nawet z płyty czy pendrive’a), działające jeszcze narzędzia obecnego systemu (inny program do przeglądania plików czy nawet konsola cmd, być może sprawny dostęp sieciowy itd.), zostaje jeszcze podpięcie dysku pod inny komputer - wyliczać można dość długo :wink:

Po drugie - instalacja nakładkowa systemu może pomóc, chociaż nie formatuje dysku, a przenosi ‘stare’ pliki do “windows.old” (tylko od której wersji Windowsa to wprowadzili? #-o )

Edit: Jeśli ufać kategorii tego wątku, to windows.old w tej wersji już jest :wink:

Mógłbyś podać jakieś inne propozycje?

Aktualnie nie mogę skopiować itp. z dysku, bo nie mam jak.

Mógłbyś pomóc mi w naprawieniu systemu bez formatowania?

Z góry dziękuje.

Dodane 16.06.2013 (N) 21:27

Możesz mi powiedzieć na czym polega i jak wykonać instalację nakładkową?