Eksport plików z programu WYSIWYG Web Builder 2.7.2

Troszkę się zastanawiałem, czy umieścić ten post w dziale “Oprogramowanie” czy w “Webmastering” ale najwyżej moderacja przesunie go jesli uzna za stosowne. :wink:

Jako kompletny amator w tej dziedzinie, do tworzenia prostych stron www korzystam z programu WYSIWYG Web Builder 2.7.2

Program ten (mimo jego wielu zalet dotyczących głównie prostory obsługi) tworzy pliki w “swoim formacie” .wbp

Czy ktoś wię jak można wyeksportować te pliki do formatu .html ?

Nigdy nie uzywalem nic takiego ale jak otworzysz strone utworzona w tym programie w przegladarce to mozesz klikajac na strone prawym przyciskiem myszy uzyc pokaz zrodlo strony potem Ctrl+a ;] i wklejasz to w notatnik zapisujac w *.htm

pzdr

OK ale jak “pakiet” składa się ze strony głównej i kilku podstron to jak to wyeksportować, żeby potem znowu wszystko funkcjonowało?

każdą stronę po kolei, i tylko w kodzie poprawić odnośiki.

Ale poszukaj bo w progosie musi być opcja eksportu jako .html…

wbp to tylko projekty.

No właśnie szukałem dosyć dokładnie i nic takiego nie znalazłem :frowning:

Z reguły opcja eksportuj jest dostępna w menu plik, chyba że to jest jakieś demo, które takiej opcji nie udostępnia.

Tak też myślałem ale tam nie ma takiej opcji.

Nie, to jest darmowy program, pełna wersja pobrana z Vortalu http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1396&t=22

Ja się będę upierał że jest

Export to Html.... Ctrl+E

Jednakże działa ona tylko w komercyjnej wersji, o czym informuje cię wyskakujący alert, jednocześnie wskazujący abyś użył funkcji Publish

Use File -> Publish instead

która zapisuje pliki docelowo w folderze C:/Lokal publish. jako pliki o rozszerzeniu .html .

A ja naiwnie myślałem, że jest to darmowa i PEŁNA wersja :frowning:

Zwracam honor i oficjalnie oszczekuję bzdury, które wypisałem w tym temacie :oops:

Na moje usprawiedliwienie ogę tylko powiedzieć to, że zmylił mnie brak polecenia Export to HTML w menu Plik przy projekcie strony otwartym w pełnym oknie programu. Nie wiem czy tak jest tylko u mnie :? ale jak otworzę projektowaną stronę w pełnym oknie to polecenie Export to HTML nie pokazuje się w menu “Plik”.

Pytanko uzupełniające :

Czy po skorzystaniu z opcji Publish zamiast eksport, komplet plików, które zostaną utworzone w katalogu C:/Lokal Publish będzie stanowił “cały i kompletny zestaw stron” w HTML? Jeśli tak, to czym rózni się funkcja EXPORT od PUBLISH użytej lokalnie na komputerze (bez umieszczania bezpośrednio na serwerze) ?

Odpowiadając na pierwsze pytanie to Tak.

Natomiast na pytanie pomocnicze to:

funkcja export pewnie służy do zapisywania pliku do określonego formatu, może być dodatkowo dodanych kilka róznych opcji, natomiast publish tak jak wskazuje nazwa służy do publikowania plików np. w sieci.

Bardzo dziękuję za wyrozumiałość, cierpliwość no i oczywiście za pomocne wyjasnienia :slight_smile: