Eksport pliku do pdf

Witam

W Open Office napisałem dokument zawierający tekst i pliki jpg. Zrobiłem eksport w/w pliku do pdf. Ale, wszystkie pliki jpg po wyeksportowaniu są nieczytelne. Poniżej zrzut obrazujący problem: problemzk.th.jpg

Proszę o rady

Spróbuj zamiast bezpośredniego eksportu z OO zainstalować drukarkę PDF.

Może będzie czytelniejsze.

Zainstalowałem pdf creator i nie ma żadnej różnicy. Próbowałem jeszcze skorzystać z Bullzip pdf printer, ale nie mogę zainstalować programu ze względu na komunikat: “ta aplikacja wymaga microsoft.NET framework 2.0 zaistalowanego przez administratora. Instalacja będzie przerwana”.

Mam uprawnienia administratora.

Pliki JPG same z siebie generują artefakty, objawiające się w postaci “syfu” dookoła konturów. Dobrze jest umieszczać w dokumencie grafikę w postaci plików bez kompresji (no może poza zdjęciami). Plik ODT będzie przez to “więcej ważył”, ale nie będzie strat jakości. Jeśli używałeś opcji eksportu do PDF dostępnej “z przycisku” na pasku narzędziowym, spróbuj wybrać z menu OO Plik -> Eksportuj jako PDF. W wyświetlonym oknie będziesz mógł wybrać opcję “Kompresja bezstratna” w sekcji “Obrazy”. Jeśli to nie pomoże, to wina może leżeć w “zbyt skompresowanych” plikach JPG.

Jak chciałem mieć bardzo precyzyjne odwzorowanie to obrazki robiłem też w formacie .gif lub png, a najlepiej bez żadnej kompresji. Pliki jpg nie nadają się zbytnio do tego celu. Jeśli chodzi o sam eksport do pdf, to można jeszcze skorzystać z usługi online firmy Adobehttp://createpdf.adobe.com/

(Nawet było trochę lepiej niż w innych programach tego typu.)