Eksport z Outlooka

Witam,
Mam windows 7 i outlooka 2016. W outlooku mam konto z ustawioną opcją “pozostaw kopie wiadomości na serwerze”. Chcę sformatować dysk i potem na nowo utworzyć konto tak żeby wszystkie dane się przegrały (kalendarz, wysłane itp) oraz żeby nie było duplikatów wiadomości. Z tego co wiem jeśli utworzę konto na nowo to zaczną się ściągać wiadomości z serwera i jak zaimportuję plik .pst to będę miał duplikaty wiadomości a muszę tego uniknąć.

Konto jest POP3? Nie masz możliwości przejść na np. IMAP? Z POP3 przy przenosinach zawsze będzie burdel.

Niestety nie ma możliwości. A czy dałoby radę zrobić tak że tworzę konto, wtedy outlook pobiera wiadomości z serwera, następnie wgrywam/importuję jakoś plik .pst i wybieram żeby nie wgrywał z niego duplikatów, wykonalne?

Nawet jak masz ustawione “pozostaw wiadomości na serwerze” to i tak na serwerze nie masz wysłanych. Ja bym na twoim miejscu zrobił tak:

  1. w outlooku dodaj drugie konto do tego samego maila, ale skonfiguruj je jako IMAP a nie POP3 i ustaw je jako domyślne.

  2. Usuń konto POP3 z outlooka ale zostaw pst-ka podpiętego z wiadomościami (na wszelki wypadek zrób kopię ręcznie tego pst-ka przed usuwaniem)

  3. Skopiuj wiadomości z pstka POP3 z wysłanych ( i z innych folderów, jeżeli jakiś brakuje)do konta IMAPowego.

  4. Zrób format i zakładając konto po formacie ustaw już jako IMAP a nie POP