Ekspres ciśnieniowy. Czy taki wspaniały?

Poza komputerem interesuje się także gotowaniem :stuck_out_tongue_winking_eye:

Co prawda nie jestem jeszcze jakimś wybitnym kucharzem, ale uczę się : )

Mam narazie 15 lat, ale polubiłem picie kawy…Nie jestem jakimś nałogowcem i nie pije jej raczej dla kofeiny, ale dlatego, że mi smakuje. Szczególnie różne wariacje tego napoju…Irish cafe itp. itd…Jednym słowem kawa z bajerami.

Problem w tym, że do dobrej kawy trzeba mieć ekspres. A ja mam tylko taki zwykły, którą jedyną funkcją jest to, że przez filtr przepuszcza żeby nie było syfów…

Sporo się naczytałem o ekspresach ciśnieniowych…

Czy to rzeczywiście taka wielka różnica w smaku? Spienianie mleka, świeże ziarna, wspaniałe capucino…

Czy waszym zdaniem warto jest w taki ekspres zainwestować? Jeśli tak to w jaki? Od jakiej ceny zaczyna się w miarę pożądny eskpres?

No i teraz druga część tematu ;p

Nie mam jeszcze 18lat a o zarabianiu pieniędzy większych też jeszcze nie mogę myśleć…

Tak więc zakup takiego eksrpesu ogranicza się tylko do ‘‘dobrej woli taty’’ :stuck_out_tongue_winking_eye:

Problem w tym, że mój tata nie chce mi tego kupić…Jak waszym zdaniem można by go było przekonać? :stuck_out_tongue:

Albo może znacie jakieś konkursy z nagrodą - ekspres ciśnieniowy xD

;] Pozdrawiam

Moim zdaniem nie warto przekonywać - kawa z ekspresu jest ble :stuck_out_tongue:

Tylko fusiasta zalewana wrzątkiem :smiley:

Czyli kawa po wiejsku, z całym syfem zawartym w sobie. Na całym świecie tylko w Polsce i w krajach byłego Związku Radzieckiego pije się w ten sposób kawę.

Nawet zwykły filtr w expresie przelewowym zatrzymuje wiele szkodliwych substancji zawartych w kawie.

Jezeli chcesz kupić dobry expres ciśnieniowy to musisz zainwestować w firmowy sprzęt typu:

BRAUN

MOULINEX

bądź ekspres firmy zajmującej się tylko kawą np:

SAECO

Inne są niewiele warte.

:smiley: :smiley: :smiley:

fiesta , Ty chyba nie piłeś “prawdziwej” kawy z “maszyn” o różnych markach :lol:

Nie możesz twierdzić ze w świecie kawoszy liczą sie tylko trzy firmy a inne to są nie warte smaku, co do maszyn parzących kawę nie ma az tak dużej różnicy, przede wszystkim liczy sie marka kawy i dobra woda :wink:

Kolega ma racje ;p

Tylko taka oddaje pełny smak kawy. A propo ekspresu - kawa z tego urządzenia to “siki” a nie kawa.

Kawa z fusami to bleee… :stuck_out_tongue: Taka odpada…

//

Jakie opcje powinien mieć dobry ekspres?

fiesta jak to ?? zmieniasz zdanie jak chorągiewka na wietrze :lol:

poproszę ci gdzie ja to zacytowałem ze pije siki :? nie obrażaj proszę…

Co do kawy jeszcze raz powtórzę, nie najważniejsza jest maszyna , ważny jest rodzaj kawy i dobra woda.

Poczytaj ze zrozumieniem.

Nie ciebie cytowałem, nie do ciebie się odnoszę

Podałem przykłady markowych produktów, żeby ostrzec autora przed kupnem expresu z hipermarketu, a jakiego wyboru dokona to już jego sprawa.

Ja np. wszelkie produkty Agd i nie tylko kupuję w markecie są to marki np. zanussi , bosch , hp -. np chyba nie chcesz napisać ze są to “lipne” marki :razz:

co do tematu :

Achmes , zależy na ile stać Twojego tatę :wink:

sam zobacz :arrow: http://www.skapiec.pl/cat/307-ekspresy-do-kawy.html

…a jak go przekonac …hmmm po prostu namów go na dobra kawę z ekspresu, może mu posmakuje i sam zainwestuje w taki expres-

Tradycja, dobra rzecz :slight_smile:

Po zaparzeniu czekasz “kiedy fusy już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz” i pijesz czystą aromatyczną kawę, a fusy wywalasz.

Widzę,że niektórzy koledzy zaczynają flame’a nie odróżniając ekspresu ciśnieniowego od przelewowego… Podstawą dobrej kawy jest porządne wypalone ziarno (świeżo mielone) i miękka woda. Dobry ekspres do kawy to wydatek kilkuset złotych, więc możesz spróbować zainwestować na początek w ekspres Moca (włoski), z którego kawa jest równie dobra, a kosztuje kilkadziesiąt złotych.

No właśnie…

Kilkaset złotych czy kilka tysięcy?

Bo w sklepach są różne ekspresy i ceny też są przeróżne…Nie znam się na nich i nie wiem za bardzo jaka jest różnica między tym za 1.000zł a tym za 300zł…

Dobry ekspres do użytku domowego…ile kosztuje?

No niestety dobry ekspres kosztuje, tak samo jak mlynek do ziaren kawy, ale coz, czego to sie nie robi dla dobrego smaku prawdziwej aromatycznej kawy espresso ^^

Jesli nie dysponuje sie takim budzetem, warto zainteresowac sie urzadzeniem zwanym we wloszech Moka, w Polsce kafetiera badz kawiarka. Jako smakosz kawy sam tego uzywam i moge polecic to urzadzonko. Dodam ze we wloszech Moke znalezc mozna w kazdym domu, wprawdzie espresso z tego nie otrzymasz ale kawa z Moki plasuje sie zaraz za ekspresem cisnieniowym pod wzgledem smaku i aromatu.

Inna kwestia jest fakt ze aby robic naprawde dobra kawe z ekspresu potrzeba wiele filizanek espresso z probkami kawy, to bardzo mozolny etap, ale gdy to juz opanujesz, napewno nie bedziesz zalowal wysilku i pieniedzy ktore na to przeznaczyles.