Ekspres ciśnieniowy. Czy taki wspaniały?

(system) #1

Poza komputerem interesuje się także gotowaniem :stuck_out_tongue_winking_eye:

Co prawda nie jestem jeszcze jakimś wybitnym kucharzem, ale uczę się : )

Mam narazie 15 lat, ale polubiłem picie kawy....Nie jestem jakimś nałogowcem i nie pije jej raczej dla kofeiny, ale dlatego, że mi smakuje. Szczególnie różne wariacje tego napoju...Irish cafe itp. itd....Jednym słowem kawa z bajerami.

Problem w tym, że do dobrej kawy trzeba mieć ekspres. A ja mam tylko taki zwykły, którą jedyną funkcją jest to, że przez filtr przepuszcza żeby nie było syfów....

Sporo się naczytałem o ekspresach ciśnieniowych....

Czy to rzeczywiście taka wielka różnica w smaku? Spienianie mleka, świeże ziarna, wspaniałe capucino....

Czy waszym zdaniem warto jest w taki ekspres zainwestować? Jeśli tak to w jaki? Od jakiej ceny zaczyna się w miarę pożądny eskpres?

No i teraz druga część tematu ;p

Nie mam jeszcze 18lat a o zarabianiu pieniędzy większych też jeszcze nie mogę myśleć....

Tak więc zakup takiego eksrpesu ogranicza się tylko do ''dobrej woli taty'' :stuck_out_tongue_winking_eye:

Problem w tym, że mój tata nie chce mi tego kupić.....Jak waszym zdaniem można by go było przekonać? :stuck_out_tongue:

Albo może znacie jakieś konkursy z nagrodą - ekspres ciśnieniowy xD

;] Pozdrawiam

(Szarex2 0) #2

Moim zdaniem nie warto przekonywać - kawa z ekspresu jest ble :stuck_out_tongue:

Tylko fusiasta zalewana wrzątkiem :smiley:

(fiesta) #3

Czyli kawa po wiejsku, z całym syfem zawartym w sobie. Na całym świecie tylko w Polsce i w krajach byłego Związku Radzieckiego pije się w ten sposób kawę.

Nawet zwykły filtr w expresie przelewowym zatrzymuje wiele szkodliwych substancji zawartych w kawie.

Jezeli chcesz kupić dobry expres ciśnieniowy to musisz zainwestować w firmowy sprzęt typu:

BRAUN

MOULINEX

bądź ekspres firmy zajmującej się tylko kawą np:

SAECO

Inne są niewiele warte.

(Irekxara) #4

:smiley: :smiley: :smiley:

fiesta , Ty chyba nie piłeś "prawdziwej" kawy z "maszyn" o różnych markach :lol:

Nie możesz twierdzić ze w świecie kawoszy liczą sie tylko trzy firmy a inne to są nie warte smaku, co do maszyn parzących kawę nie ma az tak dużej różnicy, przede wszystkim liczy sie marka kawy i dobra woda :wink:

(Grzesiu139) #5

Kolega ma racje ;p

Tylko taka oddaje pełny smak kawy. A propo ekspresu - kawa z tego urządzenia to "siki" a nie kawa.

(system) #6

Kawa z fusami to bleee.... :stuck_out_tongue: Taka odpada....

//

Jakie opcje powinien mieć dobry ekspres?

(Irekxara) #7

fiesta jak to ?? zmieniasz zdanie jak chorągiewka na wietrze :lol:

poproszę ci gdzie ja to zacytowałem ze pije siki :? nie obrażaj proszę...

Co do kawy jeszcze raz powtórzę, nie najważniejsza jest maszyna , ważny jest rodzaj kawy i dobra woda.

(fiesta) #8

Poczytaj ze zrozumieniem.

Nie ciebie cytowałem, nie do ciebie się odnoszę

8)

Podałem przykłady markowych produktów, żeby ostrzec autora przed kupnem expresu z hipermarketu, a jakiego wyboru dokona to już jego sprawa.

8)

(Irekxara) #9

Ja np. wszelkie produkty Agd i nie tylko kupuję w markecie są to marki np. zanussi , bosch , hp -. np chyba nie chcesz napisać ze są to "lipne" marki :razz:

co do tematu :

Achmes , zależy na ile stać Twojego tatę :wink:

sam zobacz :arrow: http://www.skapiec.pl/cat/307-ekspresy-do-kawy.html

...a jak go przekonac ...hmmm po prostu namów go na dobra kawę z ekspresu, może mu posmakuje i sam zainwestuje w taki expres-

(Szarex2 0) #10

Tradycja, dobra rzecz :slight_smile:

Po zaparzeniu czekasz "kiedy fusy już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz" i pijesz czystą aromatyczną kawę, a fusy wywalasz.

(Irabuntu) #11

Widzę,że niektórzy koledzy zaczynają flame'a nie odróżniając ekspresu ciśnieniowego od przelewowego... Podstawą dobrej kawy jest porządne wypalone ziarno (świeżo mielone) i miękka woda. Dobry ekspres do kawy to wydatek kilkuset złotych, więc możesz spróbować zainwestować na początek w ekspres Moca (włoski), z którego kawa jest równie dobra, a kosztuje kilkadziesiąt złotych.

(system) #12

No właśnie....

Kilkaset złotych czy kilka tysięcy?

Bo w sklepach są różne ekspresy i ceny też są przeróżne....Nie znam się na nich i nie wiem za bardzo jaka jest różnica między tym za 1.000zł a tym za 300zł...

Dobry ekspres do użytku domowego..ile kosztuje?

(Creer84) #13

No niestety dobry ekspres kosztuje, tak samo jak mlynek do ziaren kawy, ale coz, czego to sie nie robi dla dobrego smaku prawdziwej aromatycznej kawy espresso ^^

Jesli nie dysponuje sie takim budzetem, warto zainteresowac sie urzadzeniem zwanym we wloszech Moka, w Polsce kafetiera badz kawiarka. Jako smakosz kawy sam tego uzywam i moge polecic to urzadzonko. Dodam ze we wloszech Moke znalezc mozna w kazdym domu, wprawdzie espresso z tego nie otrzymasz ale kawa z Moki plasuje sie zaraz za ekspresem cisnieniowym pod wzgledem smaku i aromatu.

Inna kwestia jest fakt ze aby robic naprawde dobra kawe z ekspresu potrzeba wiele filizanek espresso z probkami kawy, to bardzo mozolny etap, ale gdy to juz opanujesz, napewno nie bedziesz zalowal wysilku i pieniedzy ktore na to przeznaczyles.