Ekstremalne OC platformy AMD

(McDracullo) #1

Jako, że jestem fanem kręcenia sprzętu AMD postanowiłem (wraz ze znajomymi) pokręcić procesory AMD w troche niższych temperaturach niż dzieje się to standardowo. Do tego celu został użyty suchy lód.

Skład: svende, FatAllbert, Shade i moja skromna osoba, czyli McDracullo :slight_smile: (OC Team Toruń).

Pod lód poszły: Athlon x2 6000+, AMD Phenom 9600 Black Edition, Athlon LE-1620 i jakiś brisbane (nie bijcie, naprawdę nie pamiętam :E)

Trochę chłodu w rurce:

dscn0006ad5.th.jpg

:mrgreen:

Chłodzenie powietrzno-lodowe :slight_smile:

dscn0013he0.th.jpg

Jedyny wynik jaki został osiągnięty, do momentu, w którym wychodziłem z OCLabu :slight_smile:

dscn0025cg1.th.jpg

Platforma "spajder":

dscn0003dm5.th.jpg

:mrgreen:

Reszta wyników, gdy reszta ekipy dotrze do domów. 6000+ już jest poprawiony (4018MHz), nie wiem jak reszta procków. W zestawie do cepów były także Radeon 3850, 3650. Być może smarki też zostały zrobione.

Kolejne podejście najszybciej po maturach. Być może na nowych zabawkach (Phenom B3, 6400+ i...? Zobaczymy :wink: )

(Sk91) #2

w 100% Stabilny był ten 6000+?

(Błażej) #3

Trzymać tak dalej!

Siejecie kare !!

Czekam na reszte wr`ów 8)

(McDracullo) #4

Kto robi coś w 100% stable na DI? Tylko do screena/zdjęcia. nawet pi nie liczyliśmy (nie było czasu).

WRów tym razem może nie być. :frowning:

(Sk91) #5

Pytałem tylko z Ciekawości :wink:

(McDracullo) #6

Kiedyś zapewne sprawdzimy, jak zrobić full stable @ DI :smiley:

6000+ łapał CB przy -60 stopniach. Phenom niestety okazał się gniotem, który pod DI zachowywał się gorzej niż na AC.

(Ali142) #7

Ladnie, ladnie Panowie ;] Trzymac tak dalej, lubie ogladac prace ludzi z pasja, ktora moze sie do czegos przysluzyc, . Teraz to pewnie jakies laiki/nooby tez beda mysleli, ze wykreca swoje 'zabawki' w taki sposob :stuck_out_tongue:

Mozna wiedziec jeszcze jaki byl zestaw testowy??

(McDracullo) #8

Ale my jestesmy laiki i nooby - to nasz pierwszy kontakt z DI. Zresztą wyniki nie powalają. Każdy może sobie kręcić :slight_smile:

Były dwa zestawy testowe:

1. DFI Dark AMD RD790

2. AxeRAM (D9GMH), później jakieś elpidy,

3. Radeon 3850

4. 500W Be-quite

Drugi zestaw:

1. DFI Infinity nForce4

2. GD Pro 1066 (D9GKX), później OC Platinum

3. GF 6600

4. Be-quite 350W

A tutaj wyniczek, z mojego drobnego dłubania przy tym 6000+ na powietrzu. Do urwania jeszcze sporo (sądzę, że zbliżył bym się do granicy 9 minut - system prawie nie optymalizowany, memki moga więcej, a i cep dałby jeszcze radę).

9%2030%20234%20kopia.jpg

(Sk91) #9

Może byście podkręcili E8400? Błażej , udało się tak wysoko na powietrzu to jestem ciekawe jak by wam poszło... :smiley:

(klopas) #10

żeby coś kręcić trzeba to mieć... chyba że ty sk91 , podarujesz im swojego e8200 :wink:

(McDracullo) #11

Może przy następnym podejściu "zmieni nam się specjalizacja". Narazie wszyscy siedzimy na AMD, i AMD kręcić chcemy :slight_smile:

(Abidzi) #12

nie ma takiego czegoś jak OC Team Toruń !!

jest TeamToruń :lol:

mieliśmy 4ghz (chyba)tylko valida trzeba wyciągnąć i wynik w pi 22 sek widzieliśmy.

http://www.wirtualmedia.pl/galeria/uplo ... CI1293.JPG (lipna jakość ale .... )

3900Mhz :twisted:

svende, ma już valida jutro powinienem go mieć to się pokaże :wink:

(Błażej) #13

Widze, że nawet spać wam się nie chciało :mrgreen:

(Abidzi) #14

nie patrz na ten czas bo źle ustawiony jest :wink:

(McDracullo) #15

(Abidzi) #16

valid jest kupa :x

nie mamy dowodu na 4ghz.

(McDracullo) #17

Nie zorbiliście zdjęcia? :shock:

(Abidzi) #18

nie :x

(Paweł0303) #19

McDracullo , na jakim napięciu Twój x2 3800+ robi 3.2Ghz?

(McDracullo) #20

Nie mam pojęcia. NA codzień chodzi na 2GHz, a jak go już kręcę to tylko na maxa (1.625V). Jeśli Cię to interesuje to mogę sprawdzić.