EKSTREMALNE zamulenie komputera (mojego taty)


(Pio Kostowski) #1

Witam, mój tata ma EKTRAMALNIE zamulonego kompa (już naprawdę dłuższy czas), nie mam pojęcia co może być tego przyczyną, a że większość czasu na nim spędza w celu zarabianiu pieniędzy, co automatycznie staje się nieefektywne, BARDZO mi zależy, żeby jakoś mu z tym pomóc (i tak musiałem się mocno starać, żeby mi na to pozwolił, bo uważa, że to JEGO komputer i JEMU to nie przeszkadza -> po prostu nie ma porównania i nie wie, że zamulenie komputera jest aż tak drastyczne, albo trudno mu się przyznać do błędu, że dopuścił do takiego stanu; tak myślę). Mam nadzieję, że rozwiązanie tego problemu w pewnym stopniu poprawi moją sytuację rodzinną (trudno w to uwierzyć, lecz taka sprawa naprawdę może być źródłem wielu nerwów), ale to już nieistotne. Na przykład wyłączanie programu The Bat! (gdzie swoją drogą ma chyba około 15-20 tysięcy maili) trwało dziś gdzieś z - uwaga - 25 minut.

Ostatnio uzyskałem pomoc na tym forum odnośnie mojej machiny (jeszcze raz dzięki Acorus), więc mam nadzieję, że uda się i tym razem :wink:

Logi:

OTL.txt http://wklejto.pl/98510

Extras.txt http://www.wklejto.pl/98511

Za wszystkie porady, które pozwolą przyspieszyć ten sprzęt będę Wam ogromnie wdzięczny :wink: Pozdrawiam!


(Qba Lukaszczyk) #2

CCleaner + Malwarebytes Anti Malware


(Pio Kostowski) #3

Dzięki za odpowiedź.

Ok, zrobiłem to, MBAM wykrył 162 infekcje i je usunął, CC Cleaner też trochę wyczyścił rejestr.

Co dalej? Komp nadal jest zamulony.


(Acorus) #4

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt..Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Odinstaluj Spybot - Search & Destroy,free-downloads.net Toolbar,ShopperReports.

Użyj USBFix http://www.teamxscript.org/usbfixTelechargement.html

Kliknij w nim na przycisk "DELETION" (jeśli jakiś folder nazwałeś muza lub muzyka to zmień na inną przed użyciem USBFix.).

Daj raport z tego narzędzia.


(Łukasz) #5

Daj raport z Malwarebytes.


(Pio Kostowski) #6

raport po wykonaniu skryptu: http://wklejto.pl/98522

nowy log OTL.txt http://www.wklejto.pl/98523

raport USBFix http://www.wklejto.pl/98524

raport MBAM http://www.wklejto.pl/98525

free-downloads.net Toolbar <- próbowałem CC Cleanerem, ale jak klikam "odinstaluj" to nie ma żadnej reakcji (na chwilę tylko pojawia się klepsydra przy kursorze)

ShopperReports <- nie mogę tego znaleźć, nie odinstalowałem

SpyBOTa odinstalowałem (został jakiś jeden plik; było napisane, że systemowy jak chciałem usunąć ręcznie, więc na wszelki wypadek zostawiłem)


(Acorus) #7

W porządku.W OTL użyj opcji Sprzątanie.Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez: http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe


(Pio Kostowski) #8

Dzięki :wink: