Ektremalna optymalizacja Visty (Która i tak nic nie dała xO)

W taki razie skoro vista zwalnia ram to co z nim robi jak jest zajęty ? A tak po drugie gra ktoś w gry typu roguelike ? Jest to gra rpg i losowo generowanym świecie i mnogości postacie ( paredziesiąt ras profesji etc. ) i używane są tam znaki ASCII zamiast grafiki i jest to gra najczęściej w oknie dos , tak przynajmniej jest adom i mam problem , czy w wiście idzie powiększyć okienko lini polecen , lub zrobić tryb pełnoekranowy / powiększyć czciąkę ?Wiem , może mam dziwny problem , ale wierzcie , przy rozdielczości 1680*1050 trudno się gra na standardowym okienku .

witam,wydaje mi się ,że ktoś tu mąci w głowach.na klapciaku aspire 5710 vista pobiera ok 400-450 mb ramu, ale faktem jest że na xp-ku śmiga system szybciej.foldery otwieraję się dużo szybciej , jak równiż szybciej kopiują się pliki itd.,idealnie byłoby mieć 2gb ramu dla visty aby pograć w nowości ale równiż musi być do tego grafika niezla.u mnie na ati hd 2300 gothic 3 na xp śmiga super czasem sie przytnie lekko ,natomiast na viście daje radę ale z lekkim przycięciem-jednak brakuje trochę ramu a pliki stronicowania niewiele dają.