eMachines (Asus) E728 - po wyłączeniu sam się włącza

(Tgrzebien) #1

Witam

mam taki problem iż po wyłączeniu komputera (windows 7 Home Premium) po chwili sam się włącza. Czytałem już wiele porad na ten temat np.

1 Ustawienia budzenia sprzętowego w BIOS typu "Wake up on ..... LAN, USB, modem" etc.. W artykule jako przykład podano myszkę Logitecha.... Inny przykład zintegrowana sieciówka w płycie = tam trudniej było znaleźć te ustawienia budzenia bo nie były w BIOS tylko w Menedżerze urządzeń. Ogólnie = nie zawadzi sprawdzić w BIOS czy nie masz gdzieś włączonego takiego budzenia. 

2 Połączenia USB = Jako przykład podano gościa, który mając podpięte przy zamykabniu różne USB-eki typu karty pamięci miał reset a nie zamykanie. Inny typ zdarzenia z USB = modem Webstar DPX USB (i tu rozwiązano sprawę przez przepięcie z USB 1.1 na USB 2.0) 

3- Roxio/Adeptec Easy CD / Direct CD = Rozwiązanie: Roxio wydało nowe

Niestety nic z tych rzeczy nie pomogło. Zauważyłem również, że ustawienia BIOSu są bardzo okrojone i nie ma wielu opcji dostępnych np. u mnie w PC.

Czy ktoś może spotkał się z takim problemem na tych laptopach, albo ma jeszcze jakiś pomysł na rozwiązanie problemu?

P.S.1 Dodam że komputer ma 2-3 miesiące i od początku coś takiego występowało.

P.S.2 Jedyny sposób, żeby go wyłączyć, to zamknąć system przez START, a później zaraz po ponownym włączeniu nacisnąć przycisk POWER

(Deliverius) #2

Więcej opcji w Biosie : CTRL+F1.

(B Pazdan1) #3

O ile się orientuję, to ten laptop to nie ASUS tylko ACER-o podobny. Na swoim ASUSIE też tak miałem. Dopiero ustawienie w opcjach zasilania odpowiedniego polecenia i ponowne uruchomienie systemu załatwiło sprawę /wcześniejsze ustawienia nie zostawały trwale zapisane, mimo funkcji " zastosuj "/

(Tgrzebien) #4

Tak pomyliło mi się jest to ACER. A jakie to ustawienie?

(B Pazdan1) #5

Takie polecenie jakie chcesz, zeby nastąpilo po okreslonej czynności np. zamknij system po naciśnięciu przycisku zasilania, albo wstrzymanie systemu po zamknięciu laptopa itd. Koniecznie po opcji "zastosuj" uruchom ponownie komputer.