Email z ostrzeżeniem

(Loveall) #1

Dostał może ktoś z was taki email ??

Subject: FW: UWAGA- Niebezpieczny wirus

PROSIMY O PRZEKAZANIE NINIEJSZEGO OSTRZEZENIA DO ZNAJOMYCH I DO WSZYSTKICH SWOICH KONTAKTÓW INTERNETOWYCH 

Przez najbliższe dni powinieneś być bardzo ostrożny. 

Nigdy nie otwieraj poczty zawierającej załącznik p.t. "INVITATION" (Zaproszenie), niezależnie, od kogo ta poczta nadeszła. Zawiera ona wirus, który otwiera Pochodnie Olimpijska (Olympic Torch), który "pali" twardy dysk C w Twoim komputerze. Tego wirusa otrzymasz od kogoś, kto ma Twój adres Emaliowy w swojej liście kontaktów (książce adresowej) - właśnie, dlatego powinieneś rozesłać to ostrzeżenie do wszystkich swoich korespondentów. Jest o wiele lepiej otrzymać ten sam list 25 razy, niż otrzymać wirusa i otworzyć go. Gdy otrzymasz Email zatytułowany "INVITATION" (Zaproszenie), pomimo, ze przyjdzie ze znanego Tobie adresu - nie otwieraj go, tylko natychmiast skasuj cały list i natychmiast wyłącz ("zgaś") komputer. CNN ogłosiła, ze jest to bardzo groźny wirus, a Microsoft zaklasyfikował go jako najbardziej niszczący z dotychczas znanych wirusów. Ten wirus został odkryty przez McAfee wczoraj i jak do tej pory nie ma na niego środka zaradczego. Ten wirus niszczy Sektor Zero twardego dysku i gt; gdzie trzymane są wszystkie kluczowe informacje.

Dla mnie to wygląda na spam ale może to prawda :stuck_out_tongue: hehe

(Tomekvip22) #2

:o

Raczej spam :wink:

(Clubbasse207) #3

nowa odmiana łańcuszka :stuck_out_tongue:

(przemopk) #4

najlepiej skasować i zapomnieć o głupich dowcipach,kolejnych łańcuszkach itp.

(Loveall) #5

hehe ale ja głupi :smiley: że wcześniej nie zauważyłem że jest napisane "twardy dysk C" ;p haha no to jednak kolejny łańcuszek będzie :confused:

(aju) #6

Łańcuszek czy nie...

Pamiętajmy że jeśli mail wydaje nam się choć troszkę podejrzany to powinniśmy podjąć odpowiednie kroki bezpieczeństwa.

Więc troszkę racji w tym mailu jest ;]