Emulacja LAN przez Wifi ( a konkretniej ad hoc)

Cześć!

Więc mam dwa laptopy z wifi i chciałbym pograć na nich z bratem w jakieś gry. Uklepałem bezprzewodowe połączenie komputer-komputer (ad hoc) odpaliliśmy trzecią część warcrafta, ale po założeniu serwera w grze lokalnej drugi komputer go nie widzi. Próbowałem też z NFSem Most Wanted, ale też nie działa, więc to nie kwestia gry. Stwierdziłem więc, że chodzi o to, To musi być jednak LAN, a nie WLAN. Dałoby radę zaemulawać jakimś programem połączenie LAN, żebyśmy mogli z bratem pograć?

Z góry dzięki za pomoc

probowales http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1580&Hamachi+1.0.3.0 ?

Super! Wielkie dzięki

Dodane 07.07.2009 (Wt) 20:24

Heh, aż głupio pytać, ale czy moglibyście pomóc mi przy konfiguracji? To znaczy znalazłem jeden poradnik, ale na xp, a mam vistę.

Więc tu w konfiguracji --> preferencje --> status --> połączenie --> szczegółowa konfiguracja mam wybrać coś przez “proxy” czy “NAT”? Wybaczcie, ale zielony jestem

nie wiem, nie uzywam hamachi dluzszy czas:( proxy raczej zostaw. na razie utworz siec dodaj drugi komputer i zmien kolejność laczenia, gdzieś z w ustawieniach sieci, nie wiem jak to bedzie u Ciebie dokladnie sie nazywac. Co do poradnika to raczej nie bedzie wielkiej roznicy w dzialaniu na xp a viscie

W W3 jak robiliśmy przez hamachi to szukało na innej podsieci jak tej z hamachi i to trzeba przestawić jedynie w Windowsie, aby szukało na WLAN lub na hamachi(serwer w sumie między wami nawiązuje połączenie, dalej idzie to już jak p2p).

Start>panel sterowania>połączenia sieciowe>Zaawansowane(obok plik,edycja,ulubione itd.)>Ustawienia zaawansowane i tam kolejność połączeń ustaw :stuck_out_tongue: Tylko się najpierw zdecyduj czy chcesz grać przez WLAN(jeżeli tak to połączenie bezprzewodowe musi być na 1-ym miejscu), a jak przez hamachi to połączenie od hamachi musi być na 1-ym miejscu.

Mnie nie pytaj gdzie to jest na Viście, bo system ten mam ale tylko na gry, a nie chce i się zmieniać systemu, żeby tego poszukać :stuck_out_tongue: A Windows XP mam na wirtualnej maszynie, bo mi się przydaje do MoorHunta.

Dzięki, ale sprawdzić czy to działą będę mógł dopiero w w sobotę wieczorem, bo tata zabrał drugi laptop i pojechał na śląsk #-o