Emulacja stałego numeru IP - INFORMACJA


(Szczyglis) #1

Informacja od Szczyglisia :

Czy wiecie ,że mając dynamicznie przydzielany numer IP mozemy śmiało założyć swój serwer na takim łączu nie martwiąc się o kazdorazową zmianę adresu IP ?

Otóż jest taka stronka - http://www.no-ip.com - rejestrujemy się na niej i otrzymujemy tam swoje konto (bezpłatnie) - pobieramy program ze strony i instalujemy go - potem odpalamy i podajemy swoje dane użytkownika z rejestracji.Następnie rejestrujemy sobie domenę na http://www.no-ip.com (też bezpłatnie) - dajemy jej np. adres http://stronka.no-ip.org i to wszystko - stawiamy Apacha na domowym kompie a ten mały programik pobrany ze strony przy każdej zmianie naszego IP łączy się z serwerem i zmienia wpisy w naszej domenie - i nie musimy się już martwić o podawanie za kazdym razem innego IP odwiedzającym...

Sprawdziłem i działa !!


(system) #2

Było już na forum podawane :smiley:

Pozdrawiam


(Lewy) #3

Przyda sie modemowcom i UZYTKOWNIKOM NEOSTRADY + :smiley:


(Fajnelaski) #4

Alien jako nowy na tym forum - mam prośbę - czy mógłbyś podać link do bardziej szcegółowych informacji o których pisał Szczyglis.

Pozdrawiam


(system) #5

Hmmm.....zadziwiłeś mnie troszkę, gdyż to nie ja o tym pisałem :slight_smile:

A nie wystarcza Ci to co napisał kolega szczyglis?

Na forum już ktoś o tym pisał, użyj opcji icon_mini_search.gif

Pozdrawiam


(Szczyglis) #6

Ja ci podam te informacje.

Otoz - po pierwsze musisz odwiedzic strone http://www.no-ip.com na ktorej

zalozysz swoje konto (nic nie kosztuje) i otrzymasz swoj login i hasło.

Nastepnie z tej samej strony pobierasz program "No-IP DUC" po czym

instalujesz go na dysku i odpalasz - program polaczy sie z serwerem NO-IP i zaktualizuje numer twojego ip po czym przypisze go na biezaco do domen ktore zarejestrowles w serwisie.

A domeny w serwisie dodaje sie bardzo latwo - po prostu wybierasz sobie nazwe dla swojej domeny np. domena.no-ip.org i to wszystko - za kazdym rzem gdy IP na twoim kompie sie zmieni program automatycznie zmieni wpisy obok twojej domeny zarejestrownej na serwisie w wyniku czego kazdy kto wejdzie na np. domena.no-ip.org trafi od razu na strone polozona na twoim komputerze.

Radze tez podczas zakladania domeny zaznaczyc opcje "Allow Aliases" - dzieki temu bedziesz mogl wchodzic na domene wpisujac "www.domena.no-ip.og" a nie tylko "http://domena.no-ip.org".

Oczywiscie tez musisz posiadac serwer HTTP na swoim komputerze - polecam Apacha - http://www.apache.org - w wersji dla Windows jest banalnie prosty w konfiguracji.

I naturalnie nazwa jaka tu podalem czyli "domena.no-ip.org" miala sluzyc jedynie jako przyklad.


(system) #7

Jezeli macie klopoty z http://www.no-ip.com , to polecam polski serwis o takim samym sposobie dzialania: Dyn.pl