Emulator PC

(ORZECHgda) #1

Czy istnieje emulator komputera PC?

Chodzi mi o to, że chciałbym zrobić ze swojego komputera inny komputer i przetestować na nim gry, by wiedzieć jaka będzie ich mniej więcej wydajność, bez konieczności instalowania ich na tym komputerze którym chcę.

Wybrałbym model lub częstotliwość procesora, ilość pamięci ram i rodzaj karty graficznej.

Wiem dobrze, że to nie będzie 100% odzwierciedlenie.

(Cedar) #2

Istnieją.

Tu są podane też inne: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_emulator%C3%B3w

Do większości gier emulatory najmniej się nadają - wiele z nich się nawet nie uruchomi za względu na ograniczone możliwości emulatorów

(Kuczkowiak) #3

Jedynie to możesz w tych programach co podał Cedar zrobić wirtualną maszyne z gorszymi parametrami niż twój komp, bo chyba nie wyobrażasz sobie zrobić jakimś programem wirtualnego sprzętu lepszego od fizycznej jednostki centralnej.

(lazlow87) #4

Taka wirtualizacja jest dosyć kiepska do lepszych gier bo musisz na emulację poświęcić część pamięci (procesora, ramu, grafy) żeby odpalić coś takiego. W VirtualBOX możesz dodatkowo ustawiać parametry ile ma iść na grafikę w wirtualnym środowisku, nie wiem jak inne ale taka opcja tutaj na pewno jest.

min-6fc3f-virtualbox_grafika.PNG

Jeżeli zainstalujesz system w virtualbox to zainstaluj dodatkowo składniki tego programu będzie ci lepiej wirtualna maszyna chodziła.