Emule czy Torrent?

Emule czy Torrent lepszy dla mojego łącza??

Mam internet od kumpla, niestety słabo w sieci z wysyłaniem;/ a TP nie chce dać lepszego łącza:(

Download:1mb/s

upload:64kb/s

I moje pytanie, który program lepiej by mi się sprawował na tych parametrach.(No gdzieś koło stycznia pewnie na nocki bym włączał szczególnie, wtedy bym miał od 0:00-7:00 download:256KB/s upload:32KB/s noi od 7:00 do 12:00 download 200KB/s upload:koło 15-20KB/s.

I czy lepiej korzystać z emule(jakoś prościejszy) ale chyba wolniej by ściągał. Noi jak narazie 100% pewności że plik który ściągam to ten co ma być. A torrent z 80%.

Bo niedługo chciałbym mieć z tym spokój, a że będę mógł na nocki zapuszcać to torrent i emule są prościejsze od P2M i OP2M(choć na tym szybciej ściągam) ale na noc włącze 5 filmów do 4 rano ściągnięte. ALe czasami transwer się zawiesi albo coś się stanie, i trzeba to wszystko ustawiać, a na emule zaznacze uruchamiaj przy starcie, podłączaj do statycznych serwerów(zaznacze pare z największą ilością plików) i z głowy, torrent podobnie. A P2M za dużo roboty. I się waham co lepsze, admin(kumpel) wiadomo ma przekierowane porty i włącza na nocke. To jemu emule 4GB ściągnie w 2 dni, bo się tam umówi na sloty itp.

Proszę o rade. Z góry dziękuje.

Chodzi mi głównie o upload(download wiem że jest w miare dobry) ale upload fatalny. I czy z takim uploadem jest lepiej emule czy torrent. Też mi się wydaje że torrent. Muzykę ściągam z LimeWire(ta sama sieć co BearShare) i raczej sie już przekonałem do LimeWire.

P.S pisać stylistycznie itd. to nigdy nie umiałem. I żeby ktoś w tym sens znalazł :-o 8)

według informacji z czasopism fachowych( a nie mojego doświadczenia,

bo prawie nie ściągam) na asymetryczne łącze z dużym downloadem

a małym uploadem (neostrada?) bardzo dobry jest CFosspeed do

optymalizacji i synchronizacji pakietów uploadu z downloadem