eMule FAQ

Jak masz 32 to spokojnie ustawiałbym 10 :slight_smile: i pobieranie na nieograniczony. eMule się długo buja zostawcie go z popularnymi plikami 400-700 źródeł tak to jak się bujnie już po ok. 24h to idzie ponad 70KB/s non stop :slight_smile: Przynajmniej u mnie, a takto zostawiam przeważnie na nocke od 0:00 :slight_smile: do 13-14 ;] no chyba że coś ważnego zdzieram to poprostu sobie najwyżej zmniejszam wysyłanie i internet troszke wolniej ale śmiga dobrze :slight_smile:

@caninha Co do tego to ja się mojego admina(kumpel) pytałem czy mógłbym 1000 połączeń nawiązać i czy by nie muliło tam sprzętu Ci nic, to On odp. jasna “Jak Ci się to uda to prosze bardzo, nawet 3000 możesz” Daje raczej tutaj dużo połączeń mam 2000 a ilość źródeł 1500 ;] Noi ilość połączeń na 5sek. to tutaj chyba 80-100.

Neta mam DL=256KB/s UP=96kb/s=12KB/s noi na nocke nieograniczonego to DL=512KB/s UL=64KB/s. Mam Low ID :slight_smile:

Ja bym ustawiał na możliwości waszego łącza w dzień zawsze daje 10KB/s Up ;] a na noc wrzucam 40-50KB/s zależy ile Du Meter rejstruje żeby DL nie mulić, a i do osób które korzystają a mają niezabardzo Upload :slight_smile: polecam cfos-a ponieważ gdy macie duże wysyłanie ustawione tak jak ja puszczam przeważnie na noc 50KB/s to napoczątku nie ściąga nic to spokojnie leci 50KB/s ale jak mi się DL rozchula na 40-60KB/s to wysyłanie leci do 30-40KB/s bo cfos tak robi, a normalnie by muliło DL :frowning: Ja go sam urzywam i poprostu wyłączam tylko gdy ściągam z neta(wtedy to mi tam pare KB/s zmniejsza a wyłącze to normalnie leci jakby go nie było) A na p2p cfos naprawdę skuteczny.

Witam

Mimo wyłączonego windowsowego firewalla (innego nie mam) w emulu ciągle wyświetla mi się lowid - co może być tego przyczyną? Zawsze myślałem, że lowID jest spowodowane firewallem, a teraz sam nie wiem o co chodzi skoro firewall jest wyłączony.

Dodam, że mam Netie 6mbit podzieloną pomiędzy sąsiadów. Proszę o pomoc :slight_smile:

LowID jest tez spowodowane zablokowanym domyślnymi portami p2p dla eMule czyli 4662 (TCP) oraz 4672 (UPD). Masz rozdzielane łącze, więc porozmawiaj z osobą która rozdziela łącze, ewentualnie obsługuje serwer. Aby przekierowano Ci te dwa porty.

Mógłby mi ktoś powiedzieć co oznaczają kolory stanu pobierania?

Im ciemniejszy kolor tym więcej źródeł.

Czarny - części pliku już pobrane.

Zielona kreska - ilość zakończenia pobierania pliku w stosunku do całości.

Żółty - część pobrana w tym momencie.

Cały pasek na zielono - zakończono pobieranie.

witam! mam neo 1 mb i kis 6. po skonfigurowaniu emule, w kis dodałem formułe TCP i UDP do emule, lecz nadalmam low id co jestnietak? internetu nie rozdzialemna dwa koompy ani nic w tym stylu

Odblokowałeś dodatkowo port 4662 TCP i 4672 UDP?

Na tej stronce jest pokazanie jak skonfigurowac nie ktore firewall’e zeby dzialal emule(i inne programy p2p,gry, itd…) i zeby mniec HIGHID http://www.portforward.com/english/routers/firewalling/routerindex.htm

A ja skonfigurowalem wedlog siebie i calkiem niezle ,tak jak niektorzy pisza zey mniej dac do wysylania i wlasnie jak tak zrobilem to mi strasznie wolno sciagalo bo jesli duzo wysylasz to dostajesz kredyty i wtedy mozesz wiecej pobierac :slight_smile: ,ale stronka jest po angielsku.

Moja konfiguracja :

Pobieranie 5000

Wysylanie 5000

Ilosc Zrodel Na Plik 400

Limity Polaczen 500

I to wszystko …

witam!

mam łacze 1m/b radiowe i mam problem skonfigurowaniem do emule przy tescie portu wystepuje błąd z ktorego wynika ze mam low id.

prosze o jakas rade badz pomoc

pozdro

Masz publiczny IP :?:

Mam neo 512. Skonfigurowałam porty TCP i UDP w taki sposob

http://img338.imageshack.us/my.php?image=serweryip5.jpg . I moje emule dalej przydziela mi Low ID. Ktos wie jak to mozna rozwiazac ?

to nie jest wina złej konfiguracji portów, ale tego:

i zmienny IP, trzeba mieć IP publiczny żeby mieć High ID.

Mozliwa jest zmiana na publiczny ze zmiennego ? majac neo nie mozna miec High ID ?

Można mieć !!

Ktoś wie co moglam bym jeszcze zrobic by miec High ID ?

Guzik prawda…

Ja też mam zmienne IP i mam cały czas High ID.