Emule poczatek

Przed chwil om zainstalowałem emule0,46c zmieniłem jezyk na polski. Chciałem coś sobie znaleźć i wpisałem to do wysukiwarki niestety niepokazały mi sie żadne wyniki wyszukiwania tylko napis że ni ej estem podłączony do serwera. Co powinienem zrobić ?

na początek należy podłączyć się do serwera :smiley:

z opcji u góry wybierasz Serwery (jakoś tak) i powinieneś mieć listę serwerów :slight_smile:

wybierz serwer, który ma jak najmniejszy PING, ale jak największą liczbę użytkowników :slight_smile:

podłączasz się na dwa sposoby albo klikasz na nazwie serwera mychą dwa razy albo zaznaczasz serwer i dajesz podłącz… teraz już możesz wyszukiwać i korzystać z eMule :wink:

No zrobieone, nawet znalazłem to co chciałem tylko niewiem jak to ściągnąć. Kikam na pobierz plik ale nic się niedzieje. Zauwazyłem tez że na dole w jednym z okienek mam napisane eD2K:Podłączony|Kad:Nie podłączony tylko newiem czy to ma jakieś znaczenie

zaraz obok serwery na górnym menu powinno być jeszcze KAD :wink:

tam tylko klikasz podłącz :smiley:

wejdź w transfery i zobacz co się dzieje :slight_smile:

Okazuje sie, że pisze czały czasz że musze czekac w kolejce a jeżeli juz coś sie ściaga to strasznie wolno. Co można na to poradzić ? Słyszałem coś o jakichś punktach, znanych klientach, że trzeba poudostępniać, zostawić emula na początku żeby się rozkr en cił. Doradzcie co i jak…

Tyle już o emulu było że moze zemdlić, codziennie jeden temat przynajmniej… Jakbys tak wklepał to słowo do szukajki forumowej to byś znalazł lektury na całą noc czytania :?

Generalnie nie wdając się w szczegóły emule się “rozkreca” na kompie. Udostępnij coś w swoim katalogu “incoming”, zacznij ściągać jakieś pliki a po paru dniach pracy emula (po pare godzin dziennie przynajmniej), o ile masz wszystko pokonfigurowane dobrze oraz odpowienie łącze, zacznie chodzić lepiej, sam zauważysz.

mozesz tez poszukac pliku na innym serwerze (polecam Razorback 2) ewentualnie wybrac plik z wieksza iloscia zrodel

Pozdrawiam,