Emule potrzebna pomoc

(Marcinsurdy) #1

Cześć wam. Mam taki problemik bo admin u mnie w robocie wyłączył p2p i jak się można domyśleć emule mi nie chodzi. Słyszałem jednak że emule działa na porcie 80 czy jakoś tak i że można to zmienić. Jeśli sie da i zmienie to, to czy będzie mi działał emule? Jeśli ktoś wie to bardz oprosze o pomoc.

(fiesta) #2

I ma do tego jak największe prawo !!

Dostał takie zlecenie, bo Ty i najprawdopodniej jeszcze inni zapychaliście łącze innym którzy w tym momencie potrzebowali dostępu do netu w sprawach służbowych.

Dalsze komentarze uważam za zbyteczne.

(Marcinsurdy) #3

Nie osądzaj mnie pochopnie. Nie znasz mnie i nie wiesz jaki jesem. Mam w domu DSL 2 MB/s. A w pracy chce sobie jakąś muze ściągnąć i pozatym to ja też potrzebuje netu do pracy i nie zapychał bym sobie puszczając dwadzieścia plików do ściągania. Nie jesem taki głupi. A kompa to miałem zamiar zostawić włączonego na noc bo i tak jako ostatni wychodzę z roboty. Wiem że jesteś moderatorem ale przemyśl jeszcze raz co mi napisałeś i jeśli możesz to pomóż a nie krytykuj i nie osądzaj! !!

I jeszcze jedno. Jak przyszedłem do tej roboty w lipcu to p2p już było nie czynne. Więc to nie z mojej winy wyłączyli je wyłaczyli. A spróbuj szczęścia i ściągnij jakiś kawałek przez http.

(fiesta) #4

Ja nie osądzam. Patrzę na sprawę ze strony Twojego admina i pracodawcy. Mają takie prawo i z niego korzystają. Postaw się na ich miejscu i pomyśl co byś zrobił, jak to Ty był byś szefem i pracownicy bawili by się netem zamiast pracować ??

A rozwiązanie problemu całkiem proste. Masz w domu bardzo szybkie łącze. Ściągasz sobie ile wlezie bo nikt nie będzie Ci tego zabraniał. Nagrywasz co trzeba na płytkę, przynosisz na płytce do pracy i dla przyjemności słuchasz sobie muzyczki. Wilk syty i owca cała.

BTW pomijam sprawę legalności ściągania mp3 z sieci.

(Marcinsurdy) #5

masz racje. Ja jestem adminem u siebie w bloku w sieci mamy 15 kompów. I p2p włączam dopiero ok 21,00 i wyłączm rano jak do pracy ide. Inaczej to by sie nie dało wejść na żadną stronę. A problem jest taki że nie mam nagrywary w domu. Kurde niestety mnie nie stać :frowning: I tak jak pisałem sam korzystam z netu w pracy w sprawach służbowych jak: korzystanie z banku internetowego, ściąganie kursów walut i wiele innych) i kompa bym zostawiał włączonego w nocy i wtedy bym załączał emula (inaczej to admin by mnie op.....lił tak jak to zrobił kumpla z pokoju ode mnie który nałogowo ściągał wyszystko przez http. Także jeszcze raz prosze, jeśli wiesz jak przekombinować emula to pomóż

(system) #6

Jeśli admin blokuje porty to wystarczy zmienić port w emule np na 80. jeśli blokuje po pakietach to niezbędne będzie tunelowanie

(Dragonlnx) #7

Ale to nie legalne ... :evil: I troszke trudne.

Transfery nie będą takie jakie duże...

(Marcinsurdy) #8

a jeśli zmiana na port nr 80 nie pomoże to co wtedy? i o co chodzi z tym tunelowaniem i czemu to jest nie legalne?

(Damian) #9

Ponieważ admin admin blokuje porty w celu zaprzestania korzystania z p2p,a ty omijasz blokady.

(Marcinsurdy) #10

no to git w poniedziałek może pokombinuje troche. A z jakie portu korzysta domyślnie emule i na jaki port go przestawić?

(system) #11

oryginalnie jest 4662, przestaw na 80 (używany do otwierania stron więc napewno nie jest zablokowany)

(Marcinsurdy) #12

thx killer

(Krzysiek21) #13

Tylko ze na porcie 80 dostanie fałszywe HighID...

No chyba ze ci nie zalezy i chcesz aby muł biegał na lowid i tym porcie 80,ale jak admin cie nakryje na tym,to i tego zablokuje,i zostawi ci tylko 21 od poczty a z neta bedzie lipa... :o

(Damian) #14

Tego napewno nie zrobi bo www jak przypuszczam są potrzebne do spraw służbowych.

(Marcinsurdy) #15

kurde ludzie, nie działa albo jestem tępy. Ustawiłem emule na port 80 potem na 21 i kicha. Na żadnym nie działa. Może mnie ktoś dokładnie poinstruować jak to zrobić. Prosze o jakąś łagodną wersje tak dla ośmio latka :slight_smile: