eMule

Witam mam wielki problem. Mianowicie eMule nie może się podłączyć do żadnego serwera, próbowałem już kilku i nic. Co mam zrobić ? a próbowałem też różnych wersji eMule. Z góry dziękuje.

A czy kiedykolwiek się łączyło ?

Dopuściłeś osiołka w firewallu ??

Może admin poblokował Ci porty na których działa program ??

Jeśli puściłeś EMule’a przez firewall i dalej nie działa, wszystko zależy od tego, kto dostarcza Ci net. Z reguły jest tak, że usługodawcy typu Tepsa, dostawcy netu przez fale radiowe itp. nie blokują programów p2p. A tak jak mam na przykład ja - w sieci studenckiej UW p2p są zablokowane, żeby nie obciążać łączy. Może spróbuj zainstalować inny p2p, np. DC++ (direct connect) i sprawdź czy działa. To chyba najłatwiejszy w wykonaniu test. Jak nie działają oba, to niestety jesteś odcięty :frowning: …Choć ponoc dobrze skonfigurowany DC++ działa w niektórych sieciach…

eMule żeby ściągał i udostępniał pliki nie musi się łączyć z żadnym serwerem. Skorzystaj z sieci Kad. To jedno. Jeśli nie łączy się z żadnym serwerem i na 100% nie jest blokowany przez żadnego firewalla, to zmień mu port TCP 4662 na jakiś inny (ja mam ustawiony port 4242, ale możesz zmienić na inny). To po drugie. A po trzecie spróbuj eDonkeyLite2000. Program łączy się nawet wtedy jeśli jesteś za NATem. Tu masz linka: http://www.fslite.com/edonkey2000-lite/ Wersja Lite jest wolna od dodatków adware.

otwórz port na Firwallu systemowym start=>> uruchom=>> CMD

netsh firewall set portopening TCP 4662 ENABLE