Energooszczędna karta graficzna dla nie wymagającego

Witam,

Chciałbym zakupić sobie jakąś lepszą kartę graficzną od tej, co mam obecnie. Moje wymagania to:

-Płynnie działające elementy flash (np. czasem filmiki na YouTube potrafią ciąć)

-Płynne oglądanie filmów i telewizji w jakości FullHD

-Sporadycznie stare gry, jak Need for Speed Most Wanted

-Energooszczędność

-Najchętniej cicha praca

Niestety budżet raczej niski, do 150 złotych chyba, że znajdzie się propozycja szczególnie warta uwagi to nieco więcej.

Mój obecny sprzęt:

Procesor Pentium D 925 (będę wymieniał)

Płyta główna: Gigabyte GA G41MT-S2PT Rev 1.1

Grafika zintegrowana

Zasilacz Forton 400W

W planach też mam wymianę procesora, także proszę o jakieś propozycje też bardziej oszczędniejszych procesorów zgodnych z ta płytą główną.

Z grafikami nie jestem już na czasie więc raczej nie poradzę, ale procesor jak najbardziej. Twoja płyta obsluzy procesory 45nm czyli na rdzeniu Wolfdale (Core2Duo) albo Yorkfield (Core2Quad). W zależności od budżetu, proponuje E8400 albo Q9400. Obydwa procesory konsumuja maksymalnie 65W Twój Pentium D ciągnie o 30 W wiecej a jest zdecydowanie słabszy. Jeśli hajs jest ograniczony, proponuje procki z mniejszym cache i bez obsługi wirtualizacji E7400 albo Q8300 Ta sama rodzina profesorów, to samo zapotrzebowanie na prąd, lekko okrojone w porównaniu do E8xxx Q9xxx

Do 150zł ciężko znaleźć energooszczędną i dość wydajną kartę. Sam szukałbym 5570 (do 150zł) lub 6570 (do 200zł), starszy Radeon potrzebuje jedynie 38W, a jest kartą dosyć wydajną. Są modele z pasywnym chłodzeniem, więc powinieneś się nią zainteresować. Myślę, że MW pójdzie na średnich, a jeśli wymienisz procesor to na średnio-wysokich