Energoszczędny Windows 7

Witam chciałbym zainstalować Windows 7 Ultimate 32 bit , czy to prawda że pobiera przy nim mniej prądu ? Mam teraz XP sp3 , co proponujecie zainstalować Windows 7 Ultimate czy zostawić XP sp3 ?

Sprzęt :

-2 GB Ram DRR III 1333 Mhz

-Athlon X2 250 3.01 GHz

-HD 5450 1 GB GDDR3

-Dysk 80 GB

-XP SP3 32 Bit

Komputera używam przeważnie do przeglądania internetu i grania w gry.

oczywiście że Win 7, i nie chodzi tu o oszczędzanie energii, ale o przyjemność pracy, brak zwiech wszelkiej maści, szybkość działania itd.,

zainstalujesz zobaczysz :slight_smile: , nie daj się tylko wciągnąć do stosowania porad niby optymalizujących system, w większości nic nie dają lub pogarszają działanie, jest oczywiście kilka (może więcej niż kilka) sprawdzonych ale to inny temat, pozdrówka

Jeśli chcesz oszczędzać energię to po pierwsze. Skorzystaj z programu CrystalCPUID http://crystalmark.info/software/Crysta … dex-e.html

Działa on na zasadzie typowego Cool n quiet, z tym, że nie powoduje takiego spadku wydajności i można sporo więcej zmniejszyć Vcore

Normalnie Cool n quiet, ma odpowiednio napięcie dla mnożnika 5x 1.1V, tutaj możesz ustawić 3 fazy prędkości CPU i dla 4x dać 0.8V

U mnie na Athlon x2 3600+, znacznie mniejsze temp odnotowałem korzystając z tego programu, niż Cool n quiet - ten tylko należy wyłączyć w biosie, korzystając z Crystala

Jak coś, służę pomocą, pozdrawiam!

odradzam taki manewr bo , mam dwa lapki pierwszy to sony vaio sz i mam na nim win xp sp3 1.66ghz c2d , 2gb ddr2ram , drugi to nowy sony vaio s z prockiem i5 2.4 boost do 2.93 ghz ram 8gb ddr3 win 7 pro 64bit i czesciej siedze na tym pierwszym bo poprostu szybciej chodzi ! mozesz miec problemy tez z grami na win 7 , spada wydajnosc , jak nie musisz to sie nie przesiadaj