Enzo MOS-C1 ? coś tańszego ? = chłodzenie mobo


(system) #1

Witam. tak jak w temacie. poszukuję chłodzenia do sekcji zasilania procesora :slight_smile: Lecz te radiatorki Enco są drogie ( 50 zł ). Macie jakieś inne propozycję co do chłodzenie :slight_smile: ? moje mobo posiada 12 takich małych tranzystorków czy jak to tam się zwie :slight_smile:

PS.

na każdym końcu są dziurki przygotowane na radiator... więc może lepiej jakiś radiator :slight_smile: oto fotka :slight_smile: :

Pozdrawiam


(Byadii22) #2

Na twoim miejscu, zaryzykowałbym i kupił w elektronicznym kawałek radiatora, który bym samemu wykończył (dociął, doszlifował, wywiercił otwory na mocowanie, etc.). Troszkę zabawy by było, ale ta satysfakcja :slight_smile: Dodam, że do swojego sprzętu DIY (zrobiłem zasilacz, wzmacniacz), na tranzystorach mam takie radiatorki "home made" :slight_smile:


(system) #3

Nie wiem czy dałbym sam wykonać takie cudo :slight_smile: a nie ma jakiś w sklepie czy coś ? ja nie wiem jak tego szukać ? jak takie coś się nazywa ?


(Byadii22) #4

Najzwyklejszy radiator :slight_smile:

Kupujesz kawałek radiatora, docinasz, wiercisz otwory, szlifujesz na gładko od spodu i tyle. Potem zakładasz i się cieszysz :wink:

Tylko nie zapomnij o paście termoprzewodzącej (takiej jak na proca). Sklepy elektroniczne są w każdym ciut większym miasteczku (sądząc po "Lokalizacji" w profilu, w Łodzi też są) :slight_smile:

I raczej dasz sobie rade, jeśli tylko umiesz posługiwać się wiertarką, szlifierką i papierem ściernym, od czasu do czasu wspomagając się "metrówką" :slight_smile:

PS. Robisz to na własną odpowiedzialność :slight_smile: Nie ponoszę ŻADNEJ odpowiedzialności za to, bo dobrze wykonany radiator będzie spełniał swoje zadanie :wink:


(Maikel100) #5

Może coś takiego. Na pewno będzie pasować:

http://www.allegro.pl/item707247967_pri ... gw_fv.html

http://www.allegro.pl/item707922832_pri ... _graf.html

http://www.allegro.pl/item708475451_zal ... 70_fv.html

http://www.allegro.pl/item714508485_the ... 5_260.html

Jest tego sporo. Musisz dopasować sobie rozmiarem (zmierzyć w milimetrach te Mosfety)