Epox 8RDA3I i GeForce 4 mx440 Sparkle PROBLEM

Nieche odpalić na tej płycie ta grafa ma 128MBramu 128Bit a sprawdzana na MSI na kt400A chodzi lux a na tym Epoxie na NForcie 2 Ultra 400 i na Epoxie 8kra2+ na Via kt600 również nie wykrywa - komputrer pokazuje problem przerwań od AGP .Co to może byc może ktoś się z takim czymś spotkał i wie jak jeszcze grafa nie działa na epoxie

Aktualizacja biosu.

Niektóre karty nie lubią się z płytą główną i nie zmusisz ich do współpracy.

Powinno się przed zmianą karty wyczyścić ze starych sterów komp i uruchomić komp na systemowych i teraz podmiana.

Nieraz wskazane jest postawienie nowego systemu z nową kartą,pamiętając o kolejności instalacji,system,stery do płyty,sterowniki i reszta.

Pamiętaj te karty wrażliwe na brak sterów do płyty głównej,szczególnie płyty VIA,pakiet 4.49 lub 4.51 do 4.53.

Wiem ja mam fx 5700 (na moim kt600 chodzi lux) i na epoxie na nforcie chodzi lux(płyta nówka ma 3 dni ) i pierwsze co zrobilem aktualizowalme bios na niej .Problem polega na tym że wogóle nie przechodzi biosu karty a co za tym idzie bisu plyty.Mam czrany ekran :frowning: i tan post okonflikcje karty i płyty.

To wiem że należy postawic nowy system an nowej płycie głównej stery i cala reszta.

Troche nie kumam.

Czyli chcesz instalować system i się zawiesza przy starcie na czytaniu biosu karty,czy masz system zainstalowany i po włożeniu tej karty zawiesza się przy starcie na czytaniu biosu karty.

czasami tak bywa, ze karta niejest widziana przez płyte główna, pomimo pełnej sprawności obydwu elementów :confused:

Spróbuj zmienić sloty innych urządzen, kiedyś miałem podobny problem, na jednym kompie sieciówka gryzła sie z grafą(po włożeniu sieciówki w inny slot było ok) na drugim kompie zaś karta dzwiękowa gryzła sie grafą i to samo w innym slocie dzwiękowa i wszysko ok.

a wiec sprawa wyglada tak

kumpel ma nowke plyte epoxa 8rda3i i stara grafe sprakla gf4 mx440 -wczensiej mial plyte msi na kt400 i wsio chodzilo a teraz niechce sie odpalic te bios grafy nieprzechodzi na nowej plycie epoxa znaczy sie

wiec przyszedl do mnie sprawdzic czy grafa chodzi tez na epoxie tylko na chipsecie kt600 i nie dzila wiec sprawdzilem swoja grafe u niego na epoxie na nfrocie -chipset i moja grafa chodzi u niego a jego nieche isc ani umnie ani u niego a mail do niedawna msi plyte i wszystko gralo. a ja niema nic na pci zadnych kart wiec nic ie moge zmienic tak dla jasnosci.a przeciez slot agp jest tylko jeden na plycie z tego co wiem

chodzi w gruncie rzeczy oto czy mial ktos z was taki pzrypadek an epoxie 8rda3i ze jakas grafa niechce chodzic na tej plycie -gryzie sei z nia

a syatem jest postawiony na msi tylko wlasni niechce przejsc tego biosu wogole - ale jak nie przejdzie biosu to sobie nie postawi kumpel nowego systemu przeciez -taka moja logika jest w tym temacie