Epson Stylus C43SX problem z działaniem

(Lammermoor) #1

Drukarka znajomych, była podłączona, kiedy spalił się zasilacz w kompie i pociagnął za sobą płytę główną. Po wymianie płyty i zasilacza nie można z niej korzystać, wózek z tuszami zjeżdża do prawej strony, zaczyna sie trząść i stukać, potem sama się wyłącza i świeci tylko dioda, na czerwono. Nie wiem czy jest jakiś sposób, żeby ją uruchomić, czy dokonała żywota? Nie miałam nigdy do czynienia z Epsonem i nie mam pomysłu jak się za ten problem zabrać?

(Longhorn2009) #2

Sprawdź czy na innym komputerze to samo. Jeśli tak to chyba wiesz co to oznacza…

(Lammermoor) #3

Sprawdzałam na swoim, ale komputer nie ma tu chyba znaczenia, bo odłączona od niego też zachowuje się tak samo. Karetka z tuszami zjeżdża do prawej, trzęsie się i i stuka, aż do samoistnego wyłączenia się drukarki, potem tylko świeci się dioda na czerwono, ale o tym już pisałam. Nie wiem czy może tak się dziać dlatego, że nie ma np. wystarczającej ilości tuszu? Nie umiem się dogadać czy tusz był i w jakiej ilości. Nie mam doświadczenia z drukarkami, używam od paru lat urządzenia wielofunkcyjnego i takie zachowania są mi zupełnie obce.