Epson Stylus C43SX problem z działaniem

Drukarka znajomych, była podłączona, kiedy spalił się zasilacz w kompie i pociagnął za sobą płytę główną. Po wymianie płyty i zasilacza nie można z niej korzystać, wózek z tuszami zjeżdża do prawej strony, zaczyna sie trząść i stukać, potem sama się wyłącza i świeci tylko dioda, na czerwono. Nie wiem czy jest jakiś sposób, żeby ją uruchomić, czy dokonała żywota? Nie miałam nigdy do czynienia z Epsonem i nie mam pomysłu jak się za ten problem zabrać?

Sprawdź czy na innym komputerze to samo. Jeśli tak to chyba wiesz co to oznacza…

Sprawdzałam na swoim, ale komputer nie ma tu chyba znaczenia, bo odłączona od niego też zachowuje się tak samo. Karetka z tuszami zjeżdża do prawej, trzęsie się i i stuka, aż do samoistnego wyłączenia się drukarki, potem tylko świeci się dioda na czerwono, ale o tym już pisałam. Nie wiem czy może tak się dziać dlatego, że nie ma np. wystarczającej ilości tuszu? Nie umiem się dogadać czy tusz był i w jakiej ilości. Nie mam doświadczenia z drukarkami, używam od paru lat urządzenia wielofunkcyjnego i takie zachowania są mi zupełnie obce.