Epson sx115 - tusze - pytanie

Witam.

Czy oryginalne kartridże nie są napełniane do końca? http://www.drukuj24.pl/wklad-atramentow … p-166.html pisze że ma 8ml, a na allegro, zamienniki mają po 18ml, o co chodzi ??

stary kup sobie tusz do canona 0.5 l na allegro za 30 zł ja tak zrobiłem i żadna drukarka na brak tuszu nie narzeka mam juz ten tusz z 4 rok i drukuje na nim cały czas nie bawie sie w żadne kupowanie org bo to bez sensu jest i ktokolwiek ci powe że to może zaszkodzić jest w bardzo dużym błedzie tusz pasuje do hp canona lexmarka tyle drukarek przeżyło na 0.5l tuszu i dalej żyją.

Jeśli chodzi o to co pyasz to różnia sie poprostu pojemnościa zamienniki w wiekszości maja większą pojemność

śmiało możesz szukać zamienników na allegro :slight_smile: ja mam co prawda dx3800 ale zamiennik starcza na długi czas, a co najważniejsze dużo tańszy jest

Definitywnie bardziej opłacają się zamienniki ja to jeszcze łapie się na promocje na tusze na e-atramenty.pl i dużo oszczędzam

Fakt zamienniki są tańsze ale często ich jakość jest wręcz fatalna. Są problemy ze spływaniem tuszu (zbyt duża lepkość), zasychaniem (rozmazują się na potęgę). Widać to szczególnie w przypadku Epsona którego tusze oryginalne, tzw Durabrite są domieszkiwane żywicznie zapewniając bardzo dużą trwałość wydruków i kompletny brak problemów z rozmazywaniem.