Epson SX235W - karetka nie blokuje się w położeniu startowym, CISS nie resetuje się

Witam.

Jako, że od dłuższego czasu moja drukarka stała nieużywana, postanowiłem zakupić do niej system CISS. Przedwczoraj po nocy zamontowałem go, niestety nieuważnie - kartridże nie zablokowały się w karetce, przez co fragment PCB z przyciskiem resetującym wystawał nieco za wysoko i utrudniał przesuwanie karetki. Wówczas ściąłem około milimetra PCB, nie uszkadzając ścieżek. Oczywiście płytka wciąż wystawała za wysoko. Dopiero wczoraj zauważyłem, że kartridże nie są zatrzaśnięte. Do tego czasu prawdopodobnie uszkodziłem jednak drukarkę, ponieważ o ile pamiętam, karetka zawsze po wystartowaniu, jak i wyłączeniu, schodziła skrajnie w prawą stronę, blokując się z głośnym brzdękiem. Teraz także się blokuje, jednak bez brzdęku i nie jest przesunięta skrajnie w prawo. Co prawda można ją docisnąć ale to nic nie da. Za to gdy karetka przy starcie zostanie w pewnym momencie zablokowana, to poprawnie powraca na pozycję startową.

Innym problemem jest to, że drukarka cały czas pokazuje brak tuszu. Pomimo resetowania systemu.

Wszystko porzedstawiam na tym filmiku: https://youtu.be/cgJN4sQYMeI

Tak więc pytania - co spowodowało uszkodzenie i czy można je naprawić, oraz dlaczgo drukarka wskazuje brak tuszu?