Era domowy - stacjonarny

(Ccx) #1

Jak myślicie, warto zainteresować się nową ofertą Ery na telefon stacjonarny?

PS. ładuje się Wam strona http://www.era.pl/ ?

(Dudas bad boy) #2

Nie nie ładuje ;]

(Hyberfox) #3

Moim zdaniem opłaca się przejść na ERA Domowa ponieważ w abonamencie za 20zł mamy ok. 1h darmowych romów.

W TPSA w abonamencie za 50zł jest 50 min darmowych

Reansumując:

50zł - 20zł = 30zł oszczędności :slight_smile:

Jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać :mrgreen:

Jeżeli ktoś ma neostradę to zawsze można zrezygnować z telefonu stacjonarnego, ale trzeba płacić za utrzymanie linii :frowning:

Nie ładuje się :frowning:

(Ccx) #4

To jeśli zrezygnuje z TP i przejde na Erę to oprócz abonamentu Ery będę musiał jeszcze płacić coś za utrzymanie linii? Tak to zrozumiałem... ?

(Thefish) #5

nie musisz miec zadnego kabla

poprostu do zwykłej komurki wkładasz zwykła karte sim (era domowy).

z domu wysylasz sms-a aktywujacego czy dzwonisz- nie wiem dokladnie :stuck_out_tongue:

po tym telefon ci dziala w promieniu min. 500m od miejsca w którym aktywowales usluge - tzn mozesz wyskoczyc do pobliskiego sklepu po browara i miec telefon domowy ze soba;)

podobno mozna zachowac tez dotychczasowy numer tp - ale nie wiem jaki jest tego koszt

Ciekawi mnie czy era w przyszłości wprowdzi tez tak atrakcyiną ofertę na internet dla domowego PC??

Złączono Posta : 17.02.2007 (Sob) 13:19

a numer masz jak stacjonarny

czyli np. w wawie to - 22 XXX XX XX

(Nildur) #6

Dobra, ale i tak nic nie przebije telefonu internetowego. Własny nr zaczyna się od 5-10 zł miesięcznie. Ceny praktycznie darmo, oprocz na komorki :slight_smile:

(Kpc21) #7

i można zapomnieć, jak wygląda gniazdko telefoniczne

(Hyberfox) #8

Mi chodzi o to, że jeżeli w tym momencie massz neostradę to i tak możesz przejść na ERA Domowa tylko że w tedy musisz zlikwidować telefons stacjonarny w TP. A jeżeli chcesz mieć neostrade i tel. stacjonarny z ERY to musisz płacić TP za utrzymanie linii do neta :frowning:

(Philips Piotr) #9

utrzymanie linii kosztuje 36.60zl czyli:

Abonament TP 50zł (50min free)

Utrzymanie linii + Era = 36,60 + 20,00 = 56,60 zł (1h free)

(Thefish) #10

z tm ze te 2Ozl to 20z*

placisz 20 zeta jezeli jestes abonamentem ery i dodatkowo do era dom dasz swoja wlasna komórkę

Złączono Posta : 19.02.2007 (Pon) 17:27

maxymalna cena za era domowy to CHYBA 35zl

(Filip Turek) #11

a jakie sa ceny za polaczenia ze stacjonarnymi w erze? w tp chyba 12gr/min tak?

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 16:35

juz znalazlem:

http://www.era.pl/index.php?id=era_tanio&section=home

beztytu322uew5.jpg

a nednak 30zl :stuck_out_tongue:

(Jbviuhvbvui) #12

Era nalicza 0,35 zł. za trzy minuty czyli tzw. impuls, a jak jest w tp bo podobno naliczanie jest sekundowe, a to już może być różnica.

Zainteresowanym daję do sprawdzenia bo sam nie posiadam telefonu stacjonarnego.

(Siekierezada1) #13

Ja sie wlasnie przesiadam, wyglada to tak ze jesli posiadasz numer w tepsie i chcesz go wykupic i przejsc z nim do ery to placisz 61 zl to raz.

System jak to sie dzieje wyglada tak:

idziesz do ery z rachunkiem od tepsy i zlecasz im aby oni wyslali do tepsy zapytanie w sprawie wykupienia numeru. Oczywiscie obecnie tak sie zmienil regulamin ze tepsa musi sie zgodzic na wykupienie przez ciebie numeru. Gdy dojdzie do tego ze tepsa wyrazi zgode (najczesciej jest to 30 dni od konca dnia rozrachunkowego z tepsa) to wtedy era powiadamia ciebie o tym ze juz mozna podpisac umowe. Idziesz podpisujesz umowe i teraz jesli jestes abonentem komorkowym Ery to tam masz prawo do promocji (nie mniej ta promocja ktora jest teraz moze byc na innych warunkach niz bedzie za miesiac gdy tepsa wyda wyrok) i placisz tyle ile jest w chwili podpisania umowy...

Oczywiscie jesli chcesz telefon stacjonarny swoj zachowac to musisz kupic za 49 zl jakis dekoder (wplata jednorazowa) ale podpisujesz tym samym co najwyzej promocje ale juz z telefonem. Jesli natomiast chcesz komorke swoja wykorzystac (nie musi miec simlocka) to dostajesz ta karte i mozesz sie cieszyc... era w domu.

Osobiscie uwazam ze to dobry interes dla ludzi ktorzy i tak tej godziny nie wygadaja bo przeca w tepsie te 50 zl musza zaplacic a w erze za 20 zl (na chwile obecna) masz to samo i tak samo mozesz tego nie wykorzystac nie mniej 30 zl jest w kieszonce... wiec wykup numeru z tepsy zwraca sie po 2 miechach...

(Hyberfox) #14

A może nie będzie tak wysokiej ceny za utrzymanie łącza w neostradzie :mrgreen:

Podobno UKE nałożyło ogromną karę na TP za takie manewry :slight_smile:

(boczi) #15

Tak trudno na strony operatorów zajrzeć???

Poza tym w abonamencie TP za 50zł jest 60, a nie 50 "darmowych" minut.

(Jbviuhvbvui) #16

60 minut w abonamencie to jest nowa oferta promocyjna która pojawiła się nie dawno.

Era i Netia dobija tp-se chociaż tp-sa i tak jest monopolistą bo większość łączy należy do niej :evil:

(Filip Turek) #17

ja was nie rozumiem co wam ta TPSA takiego zrobila... fakt, troche zdzieraja, ale neostrada(przynajmniej mi) chodzi bezawaryjnie i szybko jak zawsze... :x

(L.B.G.) #18

A mi nie , i mam już dość tych fachowców od nich .

(Jbviuhvbvui) #19

Trochę :o

Ha...

Mamy najdroższy internet w UE i w ogóle w całej europie i ty to nazywasz trochę :o

(Kostrzewa83) #20

ja mieszkam w niemczech i do grudnia zeszlego roku placilem 25euro za lacze 384kbps i to w promocji dla studentow wiec nie przesadzaj

ale faktem jest ze stosunek ceny lacza do zarobkow jest tutaj zupelnie inny niz w polsce