Error 1691 partition magic 8.0

(Ondrej1955) #1

:frowning: Witam …chce swoj MAXTOR III 2,5" przekonwertowac z NTFS na FAT32 i ciagle wyskakuje mi komunikat error 1691…i pudło moze dobre człowieki mi podpowiedzą …jak mam to zrobic ??plisu!!!bede bardzo wdzieczny za podpowiedź pozdrawiam :o

(system) #2

po co Ci fat 32 jak ntfs jest lepszy :slight_smile:

(Kolmar) #3

http://service1.symantec.com/SUPPORT/po … 8d006a841e

(Ondrej1955) #4

:frowning: chce fat 32 poniewaz w pracy pracuje na win98…niestety opis bledow jest kolego w jezyku ang…no i niestety stop…prosze o podpowiedz ,sygestie pozdrawiam :o

(Kolmar) #5

Błąd wyskakuje podczas sprawdzania spójności partycji. W konsoli odzyskiwania uruchom chkdsk /r i dokonaj sprawdzenia i naprawy woluminów.

W dniu 02.07.2008 , o godzinie 19:41 został dopisany post przez rokko

Spod win98 też można odczytać pliki zapisane na partycji z systemem plików ntfs.

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=10244

(Ondrej1955) #6

:frowning: Error 1961:free space of 164021 clusters less than 164623 clusters needed to convert to fat taki jest opis bledu …i co?pan na to?

(Kolmar) #7

To co poprzednio. Wykonaj diagnostykę i naprawę dysku spod konsoli odzyskiwania.

(Ondrej1955) #8

:frowning: rokko …jak chce wykonac chkdsk/r w konsoli odzyskiwania komputer mi sie wyłącza się…niekapuje o co tu biega…wpisuje hasło admin…i po wpisaniu wyłącza sie :x

(Kolmar) #9

No ciekawa sprawa. Spróbuj zainstalować konsolę odzyskiwania w systemie:

Start -> uruchom -> d:\i386\winnt32.exe /cmdcons , gdzie d jest literą dysku stacji CD-ROM

http://www.bleepingcomputer.com/tutoria … al117.html

Dodatkowo usuń prośbę o podanie hasła w RC:

Start -> uruchom -> regedit

Odnajdź klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Setup\RecoveryConsole

…i ustaw w polu SecurityLevel wartość na 1

Restart kompa, w bootmenu pojawi się dodatkowa opcja Microsoft Windows Recovery Console.

(impassive) #10

Z dyskietki startowej Windows 98 uruchom fdiska (wcześniej trzeba go na nią skopiować), usuń wszystkie partycje, utwórz nową (nowe), sformatuj i instaluj Windows.

(Kolmar) #11

impassive , tu chodzi o konwersję z NTFS do FAT, a nie ponowną instalkę :lol: .

(impassive) #12

rokko,

A po co konwertować? Zbędna robota. Zdejmuję partycję, zakładam nową, formatuję, instaluję. W sumie to samo można zrobić w Partiton Magic - tj. usunąć wszystkie partycje (zamiast konwertować) i założyć nową FAT32 (pamiętaj, by partycja podstawowa była aktywna).

Zakładam, że nie masz danych na dysku.

(Kolmar) #13

Dobra impassive , już nie kombinuj. Założenie nowej partycji = utrata danych oraz strata czasu na postawienie nowego Os-a, instalowanie wszystkiego od nowa. Może Ty tak lubisz i masz czas na to, ale pytanie jest konkretne odnośnie konwersji, a nie zakładania nowych partycji.

(Ondrej1955) #14

rokko :frowning: dzieki za podpowiedz aby wyeliminowac logowanie na konsoli…ale…po wpisaniu chkdsk /r okolo 50% i dalej sie wyłącza się PC …zalezy mi zeby nie stracic danych…rece mi opadają niestety pomoc do partition jest w eng…moze któś

jeszcze podpowie rokko jeszcze raz serdeczne pozdrawiam :expressionless:

W dniu 03.07.2008 , o godzinie 23:25 został dopisany post przez espaniol

:x zrobilem defragmentacje…i po problemie …partition przerobił na FAT32 …się cieszę …pozdrawiam człowieki =D> :wink: temat skończony