Error 17 podczas włączania komputera


(darkhead20) #1

Mam kolejny problem. Tym razem wcześniej chciałem zmniejszyć partycje dysku d żeby zwiększyć partycje dysku c. Zrobiłem to i po zrobieniu ten program zaciął sie chyba i przez 15minut było na 100%. Wyłączyłem komputer i komp teraz sie nie chce włączyć bo pojawia się grub! Loading potem error 17. Jak to naprawić?!


(rgabrysiak) #2

Wyłączanie komputera podczas zmian w układzie partycji to naprawdę “genialny” pomysł.

Nie wiem jaki system/ systemy masz na dysku więc podam pierwsze rozwiązanie z brzegu: http://forum.pcformat.pl/Grub-loading-error17-t


(darkhead20) #3

Mam win7 32bit.


(rgabrysiak) #4

Uruchom więc komputer z płyty z systemem Windows a następnie napraw bootloader, szczegóły: http://www.dobreprogramy.pl/roobal/Jak-usunac-Linuksa,31953.html (fragment pt. Jeśli masz płytę z Windowsem)

Jeżenie nie posiadasz nośnika z systemem zapoznaj z alternatywnymi metodami przywrócenia bootloadera, przedstawionymi w tym wpisie.


(darkhead20) #5

Nie mam płyty z systemem już dawno temu ją gdzieś podziałem. A można ten program parted magic nagrać na płytę cd-r, a i jak to działa, od razu po włączeniu komputera włączy się ten program?


(rgabrysiak) #6

 

Przeczytaj dokładnie i ze zrozumieniem wpis do którego link podałem. Znajdziesz tam instrukcję wraz ze zdjęciami pokazującymi krok po kroku jak przywrócić bootloader systemu Windows. Jeżeli mimo to nie wiesz jak to zrobić, poproś o pomoc kogoś znającego się na rzeczy.

 


(darkhead20) #7

No robie tak jak jest w tym wpisie i jakoś kiedy włączam kompa to mi sie pojawia boot from cd/dvd : 

GRUB Loading stage1.5.

GRUB Loading, please wait…

Error 17

Czemu nie wczytuje mi wszystkiego z tej płyty? Nie wczytuje pard magicka sgd i sgd2 też obrazy z plikami dysku czy coś takiego też. O co tu chodzi dlaczego nic nie włącza się? W tym wpisie nie ma nic na ten temat.


(rgabrysiak) #8

Ustawiłeś w BIOSie aby urządzenie wystartowało z płyty bądź czy wybrałeś na liście bootowania start z płyty?

Czy płyta jest bootowalna tzn. czy w programie do nagrywania wybrałeś opcję Nagraj obraz ISO?


(darkhead20) #9

Ustawiłem. Gdzie jest ta lista z bootowaniem? Ja używałem programu power2go i nagrałem parted magicka jako plik z danymi na płytę cd-r .


(rgabrysiak) #10

 

Lista dostępna jest po wciśnięciu odpowiedniego klawisza podczas startu urządzenia.

Pobrany plik należy nagrać jako obraz a nie w formie płyty z danymi.


(darkhead20) #11

Czyli mogę ten plik iso zapisać jako obraz w galerii?

Edit: ok już wiem jak to wszystko zrobić.


(rgabrysiak) #12

Proszę, przykładowa instrukcja: http://www.cdrinfo.pl/cdr/porady/howto/index.php?sm=imgburn/iso_write Uprzedzając pytanie, nie wiem, gdzie znajduje się taka opcja w twoim programie. Musisz sam poszukać.


(darkhead20) #13

I kolejny problem… wypaliłem plik iso o sgd 2 i nic. Komp nadal nie wczytuje. Parteta magicka nie mogłem wypalić bo pisze że nieprawidłowy format itp. Co mam jeszcze zrobić? 5 płyt juz zużyłem i nadal nic. Jak mam sgd2 wypalić poprawnie a może złego wypaliłem? 3godz. męczarni i nadal nic ;/

To jest nienaprawialne tego się nie da naprawić!!!

Jak kupie nowy dysk to będzie wszystko ok? Bęee miał system normalnie?


(rgabrysiak) #14

Nie musisz kupować nowego dysku. Jeżeli nie potrafisz przywrócić bootloadera to zainstaluj system na nowo. A najlepiej to: 

np. przyjaciela, kogoś z rodziny etc. 


(darkhead20) #15

Ok mam działający gparted i co mam kliknąć. Mam do wyboru:

Select keymap from arch list,

Don’t touch keymap,

Keep kernel keymap,

Select keymap from full list.

Co mam wybrać? Jak mam naprawić tego errora bez usuwania systemu?


#16

Wybacz, ale jeżeli masz problem już w tym miejscu, to zrób tak jak radzili koledzy wyżej. Oddaj komputer komuś kto ma o tym chociaż minimalne pojęcie.


(Dimatheus) #17

Hej,

Jeśli jednak się zdecydujesz, zaznacz: Don’t touch keymap

Pozdrawiam,

Dimatheus


(darkhead20) #18

Jak sformatuje dysk C to wszystko będzie dobrze? Zniknie mi ten error 17? Mam taką opcje w gpartedzie. Mi zależy tylko na tym żeby komp działal normalnie na tym samym windowsie.

Edit: a bie jednak nie mogę sformatować ale mogę zmienić format np. Fat16 czy fat32.


(rgabrysiak) #19

Zainstaluj system na czysto o ile potrafisz - w trakcie instalacji będziesz miał możliwość sformatowania partycji systemowej, co wiąże się jednak z utratą wszystkich danych jakie tam posiadasz.

Jeżeli tego również nie potrafisz - odpuść sobie wreszcie i oddaj urządzenie do serwisu.


(darkhead20) #20

Ok wszystko naprawione. Wziąłem płytke z systemem win vista wpisałem w wiersz polecenia te 2 komendy i wszystko działa bez utraty danych!!! Dzięki wszystkim za pomoc.