Error 17 podczas włączania komputera

Mam kolejny problem. Tym razem wcześniej chciałem zmniejszyć partycje dysku d żeby zwiększyć partycje dysku c. Zrobiłem to i po zrobieniu ten program zaciął sie chyba i przez 15minut było na 100%. Wyłączyłem komputer i komp teraz sie nie chce włączyć bo pojawia się grub! Loading potem error 17. Jak to naprawić?!

Wyłączanie komputera podczas zmian w układzie partycji to naprawdę “genialny” pomysł.

Nie wiem jaki system/ systemy masz na dysku więc podam pierwsze rozwiązanie z brzegu: http://forum.pcformat.pl/Grub-loading-error17-t

Mam win7 32bit.

Uruchom więc komputer z płyty z systemem Windows a następnie napraw bootloader, szczegóły: http://www.dobreprogramy.pl/roobal/Jak-usunac-Linuksa,31953.html (fragment pt. Jeśli masz płytę z Windowsem)

Jeżenie nie posiadasz nośnika z systemem zapoznaj z alternatywnymi metodami przywrócenia bootloadera, przedstawionymi w tym wpisie.

Nie mam płyty z systemem już dawno temu ją gdzieś podziałem. A można ten program parted magic nagrać na płytę cd-r, a i jak to działa, od razu po włączeniu komputera włączy się ten program?

 

Przeczytaj dokładnie i ze zrozumieniem wpis do którego link podałem. Znajdziesz tam instrukcję wraz ze zdjęciami pokazującymi krok po kroku jak przywrócić bootloader systemu Windows. Jeżeli mimo to nie wiesz jak to zrobić, poproś o pomoc kogoś znającego się na rzeczy.

 

No robie tak jak jest w tym wpisie i jakoś kiedy włączam kompa to mi sie pojawia boot from cd/dvd : 

GRUB Loading stage1.5.

GRUB Loading, please wait…

Error 17

Czemu nie wczytuje mi wszystkiego z tej płyty? Nie wczytuje pard magicka sgd i sgd2 też obrazy z plikami dysku czy coś takiego też. O co tu chodzi dlaczego nic nie włącza się? W tym wpisie nie ma nic na ten temat.

Ustawiłeś w BIOSie aby urządzenie wystartowało z płyty bądź czy wybrałeś na liście bootowania start z płyty?

Czy płyta jest bootowalna tzn. czy w programie do nagrywania wybrałeś opcję Nagraj obraz ISO?

Ustawiłem. Gdzie jest ta lista z bootowaniem? Ja używałem programu power2go i nagrałem parted magicka jako plik z danymi na płytę cd-r .

 

Lista dostępna jest po wciśnięciu odpowiedniego klawisza podczas startu urządzenia.

Pobrany plik należy nagrać jako obraz a nie w formie płyty z danymi.

Czyli mogę ten plik iso zapisać jako obraz w galerii?

Edit: ok już wiem jak to wszystko zrobić.

Proszę, przykładowa instrukcja: http://www.cdrinfo.pl/cdr/porady/howto/index.php?sm=imgburn/iso_write Uprzedzając pytanie, nie wiem, gdzie znajduje się taka opcja w twoim programie. Musisz sam poszukać.

I kolejny problem… wypaliłem plik iso o sgd 2 i nic. Komp nadal nie wczytuje. Parteta magicka nie mogłem wypalić bo pisze że nieprawidłowy format itp. Co mam jeszcze zrobić? 5 płyt juz zużyłem i nadal nic. Jak mam sgd2 wypalić poprawnie a może złego wypaliłem? 3godz. męczarni i nadal nic ;/

To jest nienaprawialne tego się nie da naprawić!!!

Jak kupie nowy dysk to będzie wszystko ok? Bęee miał system normalnie?

Nie musisz kupować nowego dysku. Jeżeli nie potrafisz przywrócić bootloadera to zainstaluj system na nowo. A najlepiej to: 

np. przyjaciela, kogoś z rodziny etc. 

Ok mam działający gparted i co mam kliknąć. Mam do wyboru:

Select keymap from arch list,

Don’t touch keymap,

Keep kernel keymap,

Select keymap from full list.

Co mam wybrać? Jak mam naprawić tego errora bez usuwania systemu?

Wybacz, ale jeżeli masz problem już w tym miejscu, to zrób tak jak radzili koledzy wyżej. Oddaj komputer komuś kto ma o tym chociaż minimalne pojęcie.

Hej,

Jeśli jednak się zdecydujesz, zaznacz: Don’t touch keymap

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jak sformatuje dysk C to wszystko będzie dobrze? Zniknie mi ten error 17? Mam taką opcje w gpartedzie. Mi zależy tylko na tym żeby komp działal normalnie na tym samym windowsie.

Edit: a bie jednak nie mogę sformatować ale mogę zmienić format np. Fat16 czy fat32.

Zainstaluj system na czysto o ile potrafisz - w trakcie instalacji będziesz miał możliwość sformatowania partycji systemowej, co wiąże się jednak z utratą wszystkich danych jakie tam posiadasz.

Jeżeli tego również nie potrafisz - odpuść sobie wreszcie i oddaj urządzenie do serwisu.

Ok wszystko naprawione. Wziąłem płytke z systemem win vista wpisałem w wiersz polecenia te 2 komendy i wszystko działa bez utraty danych!!! Dzięki wszystkim za pomoc.