Error dram

Witam

Otrzymałem dzisiaj zamówiony sprzęt:

Athlon 64 3000+

Gigabyte ga-k8nf-9

geforce 6600gt

Wszystko podłączyłem, ale jak włączyłem machinę to usłyszałem długie przerywane ciszą dźwięki zamiast jednego krótkiego. Więc coś jest nie tak.

W książeczce od płyty głównej napisali, że taki dźwięk oznacza “Error dram”.

Mam jedną kość 512mb. Czy ktoś wie o co chodzi?

Proszę o pomoc.

pewnie chodzi o pamięć. Weź ją wyłóż i włóż spowrotem. Jak nie bedzie dzialac to do wymiany 8)

Sprawdź wszystko na spokojnie jeszcze raz.

Sprawdź prawidłowość montażu podzespołów,wyczyść złącza stykowe pamięci i kart i dobrze wszystko osadź.

Albo zresetuj pamięć baterią lub zworką,a jak możesz wejść do biosu to tam zresetuj wszystko na default i ustaw tylko co trzeba i start.

Jak dalej to samo moduł pamięci do ręki i pędź do innego kompa sprawdźić czy dobry.

a jeśli dobry, to znaczy, że płyta nie obsługuje tych pamięci i czeka cię wydatek na nowe, zgodne z płytą - wtedy najlepiej weź książkę od płyty i idź do sklepu - weź też starą, pewnie kupią ją od ciebie :slight_smile:

Jezeli sprzet jest na gwarancji to nic sam nie kombinuj tylko daj do serwisu. Jesli nie ma gwarancji to rady > patrz posty wyzej.

sprobuj jeszcze przed wymiana pamieci przełozyc ja do innego banku , jesli to nie zadziała pedz do serwisu ja wymienic bo jest . mam jeszcze pyt .czy komp dalej wstaje ?