Error GRUB'a

(Gruberek) #1

miałem zainstalowanego Mandrive Linux ale mi się nie spodobał i sformatowałem partycję na której był zainstalowany. Ale po formacie jak odpalam kompa pokazuje mi się taki oto komunikat

Mogę jedynie odpalić Kubuntu bo mam na chyba life cd czy jakoś tak że się z płytki odpala.

(adam9870) #2

To chciałeś usunąć Linuxa i sformatowałeś partycje od niego a teraz Ci tylko zostaje ten ekranik od gruba i chcesz go się pozbyć i tylko Windowsa mieć. Tak?

Otóż bootmegadżer (w tym wypadku grub) zapisuje się w MBR i aby go usunąć należy uruchomić komputer z Konsoli Odzyskiwania i wydać tam polecenie fixmbr następnie odczekać dosłownie chwileczkę aż naprawi się sekcja rozruchowa MBR. Jak to zrobi się to zostaje tylko wydanie polecenia exit

I to już wszystko. Po tym nie powinna już się pokazywać ta informacja gruba...

BTW. Proponuję usunąć dwie partycje - partycję wymiany SWAP oraz tą na której był Linux i potem zostanie kilka giga nie podzielonego miejsca na dysku. Następnie utwórzyć partycję o wielkości tych usuniętych już w systemie plików np. NTFS lub FAT32.

(Marolman) #3

jak wpisuje fixmbr to wyskakuje mi komunikat - moze uszkodzic tabele partycji, i wszystkie dane na dysku ulegna zniszczeniu, co robic? nie moge sobie pozwolic na utrade danych

(JNJN) #4

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN