Error i mala rozdzielczosc

Witam… mam problem mianowicie po instalacji sterownikow nvidi mam bardzo mala rozdzielczosc <1024x768>… Kolega polecil mi zebym to zmienil wpisujac komende

sudo nvidia-settings

i zmienic rozdzielczosc otwiera mi sie to okienko nvidi ale w konsoli widze error…

ERROR: Failed to parse the following modeline of display device

* * * 0x00000001 ‘Iiyama LM704U’ connected to GPU-0 ‘GeForce 8600 GT’:

* * * source=xserver, source=vesa, source=edid :: “nvidia-auto-select”* 94.500

* * * 1024 1072 1168 1376* 768 769 772 808* +HSync +VSync

Taki blad jest w nvidia x server settings.

Unable to load X Server Display Configuration page:

Failed to parse the following modeline of display device

0x00000001 ‘Iiyama LM704U’ connected to GPU-0 ‘GeForce 8600 GT’:

source=xserver, source=vesa, source=edid :: “nvidia-auto-select” 94.500 1024 1072 1168 1376 768 769 772 808 +HSync +VSync

Co zrobic? Prosze o pomoc…

http://www.mandrivalinux.eu/showthread.php?t=108886

Nie da isę spod środowiska graficznego zmienić?

no ze jak? XD przepraszam ale nie rozumiem… aha i to co w linku podales… to tam kaza wpisac w konsoli “su” i o haslo mnie pyta… a haslo ktorym sie loguje nie dziala…

i z tego co widze to to na mandrive jest a ja mam ubuntu ;p

To poszukaj na forum ubuntu.

System – >> Administracja --> Rozdzielczość ekranu

(albo Preferencje)

Na forum ubuntu nikt nie odp… i nie moge nic tam znalezc… W preferencjach/administracji nic zmienic nie idzie max 1024x765 i ${CIACH} wiecej… stery zainsalowalem jc… Kumpel mowi ze tez tak mial ale niewie jak mu sie to naprawilo…

*SolDeK* ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó). Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Pokaż wyniki poleceń:

glxinfo | grep direct

grep -v '#' /etc/X11/xorg.conf