Error klawiatury

witam:)

wczesniej (daaaawno) mialam klopot z klawiatura USB…jak sie okazalo klawiatura jest sprawna,USB tez jest w pozadku…a mimo to co jakis czas komp sie wylacza sam i wyskakuje mi info o braku klawiatury lub jej bledzie…

W Biosie ustawilam przy klawiaturze USB -Enabled…niby powinno wszystko dzialac ,PS2 jest odinstalowana…

I nic…nadal sie wylacza od czasu do czasu…

Weszlam znow w Bios i przestawilam w “standard cmos features”…i w bledach zaznaczylam (HALT ON-all,But keyboard)…nie wiem czy to byl dobry pomysl i jak na to zareaguje komp :? :? :? ?

znalazlam jeszcze jedna opcje w “Integraed peripherals”…USB KEYBOARD SUPPORT…mam ja na (disabled)…zmienic?

Szkoda by bylo mi sie z nia rozstawac, sterowniki ma wgrane nowe, dodam jeszcze ze jest to klawi Benq (minni buddy) :?

Txs.

Możliwe że bios płyty ma problem z tą klawiaturą.

Odinstaluj oprogramowanie i stery klawiatury,restart i zobacz jak pracuje na sterach systemowych.

Ewentualnie poszukaj nowszych do klawiatury i zobacz.

  • dobrze
  • ustawienie standardowe biosu.

All, But Keyboard - zatrzymanie w sytuacji wystąpienia wszystkich błędów z wyjątkiem błędu klawiatury;

All, But Diskette - zatrzymanie w sytuacji wystąpienia wszystkich błędów z wyjątkiem błędu dyskietki;

All, ButDisk/Keyboard - zatrzymanie w sytuacji wystąpienia wszystkich błędów z wyjątkiem błędu dyskietk i Klawiatury;

All Errors - zatrzymanie przy każdym błędzie;

No Errors - uruchamianie bez względu na błędy.

  • daj na disabled.

Opcja ciekawa z tego względu, że jej włączenie (“Enabled”) uaktywnia niskopoziomową obsługę klawiatury USB. Niestety nie oznacza to, że jeśli kupimy taką klawiaturę, to starej możemy się pozbyć. Aby włączyć tę opcję, potrzebujemy jeszcze standardowej klawiatury. Zalecane ustawienie: zależne od posiadanego typu klawiatury (w olbrzymiej większości przypadków ustawiamy “Disabled”)

hmm…

czytalam tez ze moze pomoc uaktualnienie biosu. Czy to prawda ?..

pytam o wiem ze do mojej karty jest juz nowszy Bios u producenta…

moze jak go oddam do serwisu i mi uaktulania problem zniknie?

hmm…na jej opakowaniu bylo napisane…

System Requirement::::

IBM Compatible PC

windows95,98,NT4.0,2000,ME,XP

wiec niby wszystko w pozadku…

no ale sprobuje odinstalowac tak jak mowisz i niech mi pochodzi z tydzien :?

txs:)

Sterowniki klawiatury pracują pod tymi systemami.

Można zaktualizować bios płyty może problem zniknie - serwis koszt 20 do 30 zł z gwarancją na usługę.

Te płyty nie są przystosowane do klawiatur USB i nieraz mają problem z ich obsługą.

Ewentualnie zastosuj przejściówkę USB/PS2 i podepnij pod port PS2 i może problem zniknie.

wlasnie myszka od niej dziala na przejsciowce…(mysz USB nie dziala) na co mi zwrocili uwage w sklepie…

podpinalam tak klawiature i nie dziala juz wcale…

odinstaluje mu sterowniki…niech chodzi na tych z windy(narazie)

a jak nie to servis

dzieki;)

Niestety teraz to dosyć częsty przypadek,płyty główne starsze są przystosowane do klawiatur i mysz PS2 i mają problemy z obsługą nowych myszy i klawiatur USB.