Error podczas ładowania biosu

Witam mam problem ponieważ podczas włączenia komputera wyskakuje taki bląd : http://wstaw.org/w/1NKG/

Co ten błąd oznacza dodam że po nacisnięciu dowolnego klawisza komputer startuje i działa normalnie.

I dlaczego pisze że pamięc ram ma 1066 mhz jak ma 1333 ?

Dlatego, że E6300 ma FSB 1066 MHz i nie obsługuje pamięci o wyższym taktowaniu.

no ok rozumiem a co z tym errorem ?

Komunikat mówi wprost, że został zarejestrowany fakt otwarcia obudowy komputera (czyli albo zadziałał czujnik, albo co bardziej prawdopodobne, BIOS został zresetowany do ustawień domyślnych, co jednoznacznie wyjaśniałoby również fakt przestawienia szyny pamięci). Należy więc wejść do BIOSu i poustawiać wszystko jak należy.

@Qba_ - E6300 o ile mnie pamięć nie myli nie miał zintegrowanego kontrolera pamięci - tym zajmował się mostek północny, i nic nie powinno stać na przeszkodzie by CPU i pamięci pracowały z szyną asynchroniczną.

tak zgadza się przywróciłem bios do ustawień domyślnych bo podkrecilem procka ale wolałem go przywrócic do ustawień domyślnych ponieważ zasilacz tracer niedość że bomba to jeszcze na nim pdkręciłem :stuck_out_tongue: płyta głwna to msi g41m p26 jak ustawić w biosie aby ten komunikat nie wyskakiwał i te pamięci jak mam ustawić ? byłbym wdzięczny za info :slight_smile: