Eset Nod 32 Smart Security & Spybot Search&Destroy

Witam. Wczoraj zainstalowałem sobie Eset NOd 32 Smart Security. Czy muszę dodatkowo zainstalować program anty szpiegowski np: ten co w temacie jako wspomożenie do Noda, czy wystarczy tylko ten pakiet? Pozdrawiam :slight_smile:

Nie, bo Eset Smart Security to wszystko jeśli chodzi o ochronę.

Dzięki Armageddon :slight_smile: Pozdrawiam

raczej tak ponieważ nod bardzo słabo radzi sobie z trojanami

Czy może lepiej a-squared Free 3.1.0.24 ? Wydaje mi się że on jest lepszy od Spybot Search & Destroy 1.5.2.20. :slight_smile:

Masz racje wydaje Ci się.

a-squared Free 3.1.0.24 nie ma ochrony rezydentalnej (w czasie rzeczywistym).

tez mam pytanie skoro jest taki wątek. Ostatnio też zainstalowałem ten program ale podczas skanowania nie wykrył ani wirusów ani spyware (aktualizacja jest do dnia dzisiejszego) ale wątpie żebym nie miał. Czyli eset smart security mozna połączyć ze spybotem (ochrona rezydenta do czego ona jest ?)

??

Spybot oferuje kilka możliwości ochrony w czasie rzeczywistym.

Pierwszym jest ochrona przeglądarki/komputera poprzez zablokowanie szkodliwych stron. Działa to tak: w pliku hosts Spybot tworzy odpowiednie wpisy (adres szkodliwej strony i adres IP na który zostanie wykonane przekierowanie). IP dla szkodliwych stron jest ustawiane na localhost (127.0.0.1), dzięki czemu po wpisaniu adresu takiej szkodliwej strony nie jest ona w ogóle uruchamiana. Ot takie oszustwo. To jest jeden ze sposobów ochrony przeglądarek, a z tego co pamiętam Spybot oferuje ich kilka.

Do tego opcjonalnie można włączyć ochronę rezydentną TeaTimer. TeaTimer siedzi w pasku tray i monitoruje wszystkie uruchomione programy. Jeżeli któryś z nich będzie chciał dokonać jakichś zmian w rejestrze, to TeaTimer poinformuje o tym użytkownika. Wtedy użytkownik może zadecydować czy zezwolić na to czy też nie.

Eset chroni nam rejestr, plik hostes itp. Używanie Spybota z włączonym rezydentem to dublowanie funkcji,marnowanie zasobów a często przyczyna problemów.

Lepszym rozwiązaniem wydaje się być instalacja np.AVG Anti-Spyware bez rezydenta i okresowe skanowanie nim ,bo zgodzę się że pakiety niezbyt dobrze radzą sobie z wszystkimi zagrożeniami i trzeba wspomagać się wyspecjalizowanymi narzędziami.

Jak najbardziej tylko oczywiście bez osłony rezydetnej(w czasie rzeczywistym) od tego masz noda.

Po prostu od czasu do czasu spybotem przeskanuj dysk najlepiej na zmianę z:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … e+dostepne!

Armageddon nie ma takiego programu, który by chronił w 100 procentach; zawsze jest warto sprawdzić innymi progsami lub skanerami online.

Z tym, że funkćję ochrony w czasie rzeczywistym powinien pełnić tylko jeden program- w tym przypadku Nod 32 Smart Security.

wypróbuj i sam się przekonasz;)

Przetestuj.

Męczą takie tematy :wink:

Czyli nod i spybot powinien wystarczyć? W spybocie po kliknięciu na ikonke w tray’u odznaczyć “ochrona rezydentna”? To o to chodzi bo nie za bardzo się znam na tym:)